AW po zápase s WSW

Už jsme to viděli několikrát – přesně načasovaný náběh na přední tyč a zakončení pod horní tyčku – přesně tohle perfektně zvládá Olivier GIroud.

Francouzskému útočníkovi se jeho kousek povedl i v sobotu, když proměnil přihrávku Nacho Monreala a zápas i díky jeho trefě nakonec skončil vítězně pro Kanonýry 3-1. Po zápase vystoupil Arséne Wenger klasicky před novináře a odpovídal na jejich dotazy.

o Giroudově reakci…
Objevilo se mnoho spekulací a již mnohokrát jsem řekl, že k Giroudovi chovám obrovský respekt za to, jaký je člověk a jakým způsobem miluje tento klub. I přes všechny tyto spekulace je plně soustředěný na svou práci. Vždy jsem tvrdil, že očekávám, že zde zůstane, vždy jsem si za tím stál.

o tom, jak Girouda využije…
Lacazette bude hrát většinu času jako střední útočník. Může hrát v jakémkoli systému, protože dokáže i šance tvořit, umí kombinovat a může hrát i v systému 4-4-2.  V tuto chvíli hraje trochu za Giroudem, dnes večer byl ještě i více nalevo a i v této pozici dokáže zahrát velmi dobře.

o tom, jak motivuje i po tolika letech Theo Walcotta…
Není zde žádné tajemství. Theo Walcott chce skórovat a chce hrát a bojovat a je stále soustředěný. Jde jen o to pokračovat v tom jak hraje, potom se bude trefovat. Vytváří si šance a pak to zase přijde. Někdy vás to stojí trochu více sil a musíte o to bojovat, ale když si vytváříte šance, tak to pak zase přirozeně přijde.

o zprávách, že Alexis přijal novou smlouvu…
Ne, hodně toho, co o Alexisovi čtete, je absolutně mimo. Není to tak.

o nabídce na Mbappeho ve výši 123m liber…
To také není pravda. Lidé mají velkou představivost. V tuto chvíli víme, že by bylo třeba více než 100m liber. A také to, že si můžete představovat, co chcete. My jsme ale nabídku nepodali. Vypadá to, že zůstane v Monaku ještě jednu sezónu. Příliš mnoho voleb může způsobit, že se lidé nakonec nestěhují nikam.

zda očekává, že Ox zůstane…
Ano, na 100 procent očekávám, že zůstane. Nejsou zde žádné spekulace – bez ohledu co se stane, tak zůstane u nás.

/arsenal.com/