AW před duelem s West Hamem

Arséne Wenger se na úterní tiskové konferenci posadil před novináře a již tradičně odpovídal na jejich dotazy.

Ti se jej vyptávali již klasicky na budoucnost Alexis a Mesuta Ozila, ale také na pozápasové oslavy ManCity či útočníka Crystal Palace, Christiana Bentekeho, a jeho zahrání penaltového kopu. Odpovědi našeho Bosse níže…

o novém kontraktu pro Ozila…
Vyjednávání s někým probíhají neustále. Jsou do konce dva roky? Rok? Tři měsíce? Dveře máme vždy otevřené a více vám k tomu říct nemůžu.

o touze udržet Ozila a Alexise…
Řekl jsem to mnohokrát a je to vše, co k tomu můžeme říct.

zda byla Ozilovi nebo Alexisovi předložena konečná nabídka…
Nechci o tom mluvit, protože se s takovými záležitostmi vypořádáme nejlépe tak, že budeme diskrétní.

o zranění Mikela Artety, které utrpěl po Manchesterském derby…
Slyšel jsem o tom, ale neviděl jsem to, je to součást takových situací, někdy se to během velkého derby stane. Pravda je, že vy, reportéři umíte z takových věcí udělat záležitost života a smrti, a pak se divíte, když se něco stane. Je to součást intenzity a důležitosti utkání, někdy to může překročit určité hranice. Stane se to nám, stane se to jim, je to nešťastné. Ideálně chcete odevzdat 100 procent na hřišti a nebýt potom v nebezpečí, ale tak to vždy není.

zda je to věc, kterou chtějí fanoušci vidět…
Ano, samozřejmě. Ale chcete, aby vášeň byla vidět na hřišti.

jaká je hranice při oslavách…
Po porážce je vždy těžké sledovat, jak váš protivník oslavuje vítězství. Je to zkušenost, trochu jako urážka, a proto, když jsem byl v Japonsku, oceňoval jsem zápasníky sumo. Tam nikdo neukazoval na sebe, jako na vítěze, neukazovali svou radost, protože respektoval svého soupeře, což vypovídá o tamní kultuře a jejich vzájemném respektu. Můžeme to dělat stejně? Nemyslím si, není to součást zdejší kultury.

jak by se on vypořádal se situací, jako byla penalta Bentekeho…
No, my naše hráče na penalty určujeme v pořadí a někdy se stane, že číslo 1 ji zahrát nemůže, tak jde hráč č. 2, někdy se ale může stát, že se do toho vloží sami hráči. Musíte hráčům dát i určitou volnost. Pokud to č. 1 nechce vzít na sebe nebo se necítí naprosto sebevědomě, musíte přijmout, že to zahraje č. 2. Penalta je penalta a netrefit se může kdokoliv, musíte to přijmout. Všichni velcí hráči na světě někdy minuli.

o incidentu mezi Henrym a Piresem…
Ano, to mě napadlo jako první, když jste to zmínili. To nebylo plánované.

/arsenal.com/