AW před Middlesbrough

Plat Alexise, šance na TOP 4 a bezpečnostní situace po úterních událostech v Dortmundu – to byly témata, která se na předzápasové tiskovce řešila především.

zda byl Alexisovi nabídnut plat 300 tisíc liber týdně…
Zaprvé, nemohu potvrdit, že jsme to nabídli. Zadruhé, budeme se držet stále svých zásad. Musíme zvážit náš finanční potenciál, abychom udrželi platy v celém týmu. Jisté je to, že suma, kterou platíme nyní za týden, byla před dvaceti lety vyplácena za celý rok. Bude to tak pokračovat dál? Nevím. Vždy mám nutkání říci ne, ale v tomhle jsem se mýlil.

o náladě v Arsenalu…
Nic příjemného, jak jistě moc dobře víte, ale i špatné chvíle jsou součástí naší práce. Soustředíte se na přípravu a na to, abyste odpověděli správným způsobem v dalším zápase.

o lekci, kterou si odnesli ze zápasu proti Palace…
Hrát s omezením a tak trochu zatáhnutou ruční brzdou nepomůže podat dobrý výkon. Jsme pod velkým tlakem a nejlepší způsob, jak předvést požadovaný výkon, je hrát s volností a přijmout riziko. Když chcete ve fotbale hrát, musíte přijmout riziko, že se něco pokazí a nepůjde podle vašich představ. A toto riziko se zvětšuje, pokud hrajete s nějakým blokem.

o Walcottovu komentáři, že Palace vítězství ‚chtělo více’…
Není to přijatelné [že bychom to chtěli méně], ale hráči si byli vědomí toho, že hrajeme rozhodující utkání. To jsem řekl i po zápase. Byli jsme poraženi, musíte čelit realitě a odpovědět na to.

jak velká výzva je boj o TOP 4…
Obrovská. Možná se tam dostaneme, možná ne, dostat nás tam ale může jen to, že tomu budeme věřit a zaměříme se na to. Nejde o strach, že se to nepovede, ale o touhu dokázat to, a to je naší jedinou šancí.

o tom, jak přemýšlí o bezpečnostních opatření v souvislosti s událostí v Dortmundu…
No, máme dvojí opatření. První je naše vnitřní, organizovaná klubem. Druhá je organizovaná vládou a státem. Myslím, že na interní úrovni jsme zlepšili úroveň bezpečnosti a ochrany, ale myslím, že je velmi smutné, jak se společnost vyvíjí. Dokonce dnes, když odcházíte po zápase, nemůžete ani mluvit s fanoušky bez toho, aby jste měli ochranku. Už ani nemůžete jít na hotelový pokoj bez bezpečnostních opatření v celém hotelu, což je velmi smutný vývoj. Na druhou stranu to pouze odráží stav současné společnosti, všude vládne nejistota, která se už dostala i do sportu.

/arsenal.com/