AW před sobotním zápasem s Crystal Palace

Tým Arséne Wengera čeká v sobotu malé londýnské derby proti Crystal Palace. Boss Kanonýrů odpovídal na dotazy novinářů, které směřovaly na videorozhodčí, sobotního soupeře, případné posily či smlouvy současných hráčů.

Manažer Arsenalu odpovídal na…

co si prozatím myslí o systému videa…
Podívejte, v tuto chvíli chceme existující systém zlepšovat a my přispějeme k tomu, aby mohl být lepší. Souhlasím s tím, že na začátku jsou drobné potíže při zavádění tohoto systému a potřebujeme si ujasnit způsob, jakým pracuje. Je to dost na to, abychom to vzdali? Řekl bych, že ne, stále jsem jeho horlivým zastáncem, věřím, že se musíme posunout vpřed a rozhodně systém vylepšit, ale musíme se s tím prozatím vypořádat. Nedovedu si představit, že by takový systém v budoucnu nebyl použit, musíme najít ten správný způsob, jak jej využít.

zda je před sobotním zápasem sebevědomý…
Ano, jsem, ale to se odvíjí od našeho výkonu. Crystal Palace mělo dobrou sérii, předtím než jsme s nimi hráli, a i nyní získali několik dobrých výsledků. My se musíme prostě soustředit na náš výkon a na to, že zápas vyhrajeme.

zda někdy zvažoval, že toto by mohla být jeho poslední sezóna…
Ne, to není můj způsob. Naprosto souhlasím s tím, že v roce 2018 to pro nás dosud nebylo příliš pozitivní, ale jsem dost dlouho v této branži, tudíž vím, že nejdůležitější je to, jak dokážeme na situaci zareagovat a soustředit se na náš další výkon. Má osobní situace je ve srovnání s tímto až na druhé koleji, důležitá je odpověď týmu a to, co v roce 2018 můžeme dokázat. Stojí před námi mnoho výzev, v tuto chvíli je to velmi obtížné, ale také velmi vzrušující, protože nás čeká mnoho těžkých úkolů a můžeme se vrátit do LM. Příští týden také hrajeme semifinále Ligového poháru a pak nás čeká i Evropská liga, což je náš další cíl. Musíme se tedy co nejrychleji dostat skrz toto přestupové období, obzvláště toto období pro nás bylo velmi znepokojivé. Proč? Máme velké hráče na konci jejich smluv, což se nám stalo poprvé, mít takové vlivné hráče na konci jejich kontraktů. Velmi nás to rozhodilo.

zda to bylo pro něj nejvíce stresující období…
Nevím, nemám žádnou stupnici stresu. Samozřejmě vás to zaměstnává na hřišti, mimo něj a také v noci, jste velmi zaneprázdnění. Myslím si, že se dokáži vypořádat se stresem, který tato situace vyvolává. Zkušenosti mi v těchto chvílích pomáhají soustředit se na to, co je důležité.

o zprávách ohledně jeho rozhovoru s Mikem Deanem…
Nemám nic dalšího, co bych k tomu dodal. Myslím, že rozhodčí mají svoje vlastní postihy a musí se s tím vyrovnat. Nechci, aby byli někteří lidé speciálně potrestáni, chceme prostě jen to, aby dělali správná rozhodnutí, a chceme jim k tomu dopomoct, to je vše, co chci. Nakonec to, co se stane, záleží na nich a oni mají svá vlastní pravidla.

zda je v pořádku si po zápase s rozhodčími promluvit…
Nevím, co je v pořádku. Už jsem v šatně slyšel tolik věcí, které potrestány nebyly. Mnohem horší než to, co jsem řekl já a lidi z toho vyvázli bez trestu. O poločase jsem toho také slyšel už hodně, za 21 let jsem ještě v šatně rozhodčích o poločase nebyl. Byl jsem docela překvapen, když mě potrestali.

na Malcoma…
Nemyslím si, že jsme blízko jeho podpisu.

zda si myslím, že v lednu Malcoma přivedeme…
Ne, nemyslím si to.

na charakter Aubameyanga a zda by do Arsenalu zapadl…
Ano, charakter může mít velmi pozitivní nebo i negativní dopad. Věřím, že když se podíváte na celkové úspěchy během hráčovy kariéry a vidíte, že i celá jeho kariéra je dobrá a pozitivní, má také i dobrý charakter.

na Johnyho Evanse…
Tady taky nemám v tuto chvíli co dodat.

zda bude Özil v Arsenalu i v únoru…
V únoru? Ano, samozřejmě.

o tom, jak blízko je potvrzení Wilsherovy budoucnosti…
Víme, co chceme. Chceme, aby zůstal, chceme, aby smlouvu prodloužil. On chce také zůstat. Potom už musíme najít uspokojivou finanční shodu, která bude dobrá i pro Jacka. O to se snažíme.

/arsenal.com/