AW: Zákeřné zákroky musí být tvrdě trestány

Arséne Wenger chce, aby hráči, kteří rádi a zákeřně faulují dostávali vysoké tresty.

V posledních dnech se v Premier league opět rozhořelo téma okolo hrozivých faulů, důvod pramení z několika ostrých zákroků, které se v nedávných kolech udály.

Právě Arsenal je jeden z klubů, jehož hráči na vlastní kůži pocítili surovost některých hráčů. Abou Diaby utrpěl vážné zranění kotníku v roce 2006. Dalším hráčem je samozřejmě Eduardo, kterého fauloval hnusným zákrokem Martin Taylor.

Wenger si nemyslí, že tří zápasový zákaz startu je dostatečným trestem.

„Oni (FA) by mohli vytvořit speciální komisi na posuzování déky těchto trestů. Myslím si, že dokonce 10-ti zápasový distanc by byl pro některé zákroky, které jsme viděly, málo.

Tuto sezonu už jsem pár hrozivých faulů viděl a jejich potrestání rozhodně nebylo dostačující. Zákrok Nolana na Victora Anichebeho byl doslova hororový. Nehoda se může stát, když jdou dva hráči po míči a střetnou se, ale to je vzácné. Myslím, že někteří hráči jdou prostě do souboje s úmyslem zranit protihráče.

Nejhorší na tom je, že někteří hráči po takovémto faulu ani neví, že udělali něco špatného. Rozhodčí za nimi příjde, udělí jim kartu a oni se ještě diví. Je to opravdu neuvěřitelné.

Fauly, které jsou čisté a s dobrým úmyslem mi vůbec nevadí, naopak. Co mi naopak vadí je, že někteří rozhodčí slepě pískají jakýkoliv faul. To by mohlo mít za následek, že by ´konstruktivní´ fauly zmizely ze hry.

Na čisté odebrání míče je nádherné se dívat. Vidíte hráče jak mu skluzem naprosto čistě odebere míč. Ale když uvidíte nějakého šílence, jak jde do skluzu s oběma nohama, jednou na úrovni vašeho kolene a druhou kolem vašeho kotníku, musíte si říct ´Sbohem, na trávníku nemáš co dělat´.

Nebezpečí je, že někteří hráči jdou do souboje slepě. Když jste ve skluzech dobrý, jste v pohodě. Víte, že váš jediný cíl je, vzít míč soupeři, bez toho, aniž by jste mu ublížili. Ale takovýchto hráčů běhá po hřištích málo“ zakončil rozhněvaný Wenger.

/arsenal.com/