Banfield si pochvaluje „povýšení“ Jacka Wilshera

Manažer rezervního týmu Arsenalu, Neil Banfield, prohlásil, že jmenování Jacka Wilshera do prvního mužstva Kanonýrů dokazuje, že Arsene Wenger přikládá i nadále největší význam rozvoji talentu a schopností hráče.

Francouzský manažer je velmi často kritizován za to, že nedává dostatek prostoru anglickým talentovaným hráčům, a naopak upřednostňuje talentované mladíky narozené mimo Britské ostrovy.

 

Ale nikdo za to Wengera nesoudí, zvláště kvůli cenám anglických hráčů na přestupovém trhu, které ani zdaleka neodpovídají kvalitám jednotlivých fotbalistů.

 

Banfield řekl pro oficiální stránku Arsenalu: „Když na sobě budou mladí hráči tvrdě pracovat a řídit se pokyny trenérů, uvědomí si, že zde mohou uspět.

 

Wenger vždycky prohlašoval, že je bude nasazovat do utkání, pokud budou dostatečně dobří, a zde je důkaz, že splnil to, co slíbil – on si nikdy nevymýšlí. Ale jeho požadavky jsou extrémně vysoké, a vy na sobě jako hráč musíte tvrdě pracovat, abyste jim dostál.

 

Jackovi se dostalo příležitosti vypravit se na tréninkový kemp do Rakouska spolu s pěti dalšími mladými hráči.

 

Wilshere svou šanci nepromrhal, a je jedním z mála hráčů, ve které opravdu věříme.

 

Jako mladík si musíte hodně rychle zvyknout na fyzickou náročnost fotbalu dospělých, a já si myslím, že Jack s tím nemá problém.

 

Je to také o tom, jak se vyvíjíte psychicky, a já si myslím, že Jack, ačkoli je mu teprve 16 let, na tom může být  po této stránce stejně dobře jako 18-letí či 20-letí hráči.

 

To je výhodou naší Rezervy. Naši mladící se toho můžou naučit spoustu od těch zkušenějších hráčů, ke kterým vzhlížejí, a které respektují.

 

Dospělí hráči jim na hřišti dávají rady, jak se v tu danou chvíli zachovat. A to platí i pro naše mladíky, kteří se toho v Rakousku naučili opravdu hodně.“

 

/arsenal-mania/