Ben White srovnal letošní start s tím loňským. Jde o velký rozdíl.

Poté co zažil naprosto odlišný vstup od sezóny oproti své první sezóně u Gunners, odhalil Ben White něco o svých pocitech a jak podle svého mínění vyzrál osobně i profesně.

Anglický obránce začínal každé naše ligové utkání v této sezóně a pomohl týmu dostat se na špici ligové tabulky. Jde o velký rozdíl protože v loňské sezóně jsme první tři utkání sezóny prohráli a Ben za to schytal spoustu kritiky.

„Vyzrál jsem jako člověk, myslím, že více než jako hráč. Když přijdete do tak velkého klubu, tak na vás čeká mnohem více věcí než si myslíte.

Jako hráč jsem se stal více sebevědomým a ukazoval jsem sebedůvěru, kterou do mě vkládali. Snažit se předvést výkon, který po nás manažer každý týden chce je věc, na kterou se opravdu těším.

Tahle sezóna byla velmi odlišná. Je zde vidět větší soudržnost, to jak trénujeme je úplně jiné. Co děláme mimo hřiště, ten přístup a týmový duch, to, že jsme všichno spolu je naprosto odlišné.

Pro mě osobně to byl velmi těžký start když jsem do týmu přišel. Hrál jsem proti Brentfordu a zápas se mi nepovedl. V médiích mě drtili snad úplně všichni a nebylo to zrovna příjemné pro uši.

Nejsem na žádných sociálních sítích, takže jsem nic z toho neviděl, ale i tak se to k vám donese. Každý má svůj názor. Některé si vyslechnete, jiné neposloucháte.“

Ben přiznal, že nejvíce si cení názoru Mikela Artety, který jej na Emirates přivedl loni v létě z Brightonu a Ben je mu vděčný za jeho podporu, kterou mu prokázal během jeho prvních a velmi těžkých dní u Kanonýrů.

„Přivedl mě do klubu a ukázal víru, kterou ve mě měl. Nejsem zrovna člověk, kterému musíte říkat, že udělal něco špatně nebo naopak dobře – tak trochu to vím. Ale bylo příjemné mít nablízku manažera a další zaměstnance když se loni zrovna nedařilo.

Pracovat pod Mikelem je opravdu vzrušující. Jdete na trénink a nevíte, co se bude dít, což je příjemné. Rozbije vám to stereotyp. Každý den přijdete a nevíte co vás čeká, jestli bude mítink a co se na něm bude dít. Když se pak dostanete ven, nemáte vůbec tušení co přijde.“

Ben se upřímně smál, když padla otázka, zda chodil za rodiči pro jejich názor. „Můj táta se rozhodně na fotbal nedívá. Vždy mě podporoval, všude mě bral, ale nikdy se nedíval a máma je na tom úplně stejně.

Vždy mě podporovali – neříkali mi, co dělám špatně, neměli vůbec ponětí! Pamatuji si, že když jsem šel z tréninku, ptal jsem se mámy jak se mi dařilo – vždycky řekla, že jsem byl dobrý!“

Navzdory tomu, že je Benovi teprve 24 let, zažil už čtyři různé úrovně anglického fotbalu a také fotbal na mezinárodní scéně. Sám cítí, že zkušenosti z těchto úrovní mu lépe umožnili zhodnotit jeho osobní růst za poslední rok, a to jak na hřišti, tak mimo něj.

„Myslím, že jsem tady díky zkušenostem a různým stylům hry, kterým jsem se během kariéry musel přizpůsobit. Hrát v takto naprosto různých situacích mi obrovsky pomohlo a dostalo mě to tam, kde jsem teď.

Dokonce z týmů z League Two a League One, za které jsem hrál, jsem si něco odnesl. Je to naprosto odlišné prostředí a dostanete se do situací, které v PL standartně nezažijete. Každý trenér může nabídnout něco jiného.“

/arsenal.com/