Bernd Leno po svém debutu v PL

Bernd Leno byl na hřišti pouhých 6 minut, když Watford kopal přímý volný kop. Jose Holebas zakroutil svůj centr a Troy Deeney jej napálil volejem směrem na bránu.

Už to vypadalo, že míč zapadne do dolního růžku brány, náš gólman se však musel hodně natahovat, aby střelu vyškrábl do zámezí. Nakonec se tento zákrok jevil jako klíčový, když jsme se potom prosadili pomocí vlastní branky Craiga Cathcarta a zásahu Mesuta Ozila, čímž jsme si připsali již pátou výhru v PL v řadě. Po zápase se Leno vyjádřil ke svému debutu a o zvykání si na Arsenal.

o jeho debutu v PL…
Bylo to těžké, protože jsem si nemyslel, že nastoupím. Pak se však Petr zranil – doufám, že se brzy uzdraví. Pro mě osobně to byl dobrý zápas s těžkým startem, myslím si ale, že jsem udělal několik dobrých zákroků a udrželi jsme také čisté konto. Takže jsem se svým prvním zápasem v PL spokojený.

o tom, co mu o poločase běželo hlavou…
Mohli byste přemýšlet o spoustě věcí, ale já se potřeboval rozehřát a zkoncentrovat na zápas. V zápase se mi dařilo, což je dobré pro můj pocit a sebevědomí. Odehrál jsem dobrý zápas.

zda mu hraní v ostatních soutěžích usnadnilo nastoupit do PL…
Ano, samozřejmě! Pro mě je tady všechno nové, klub, země, fotbal, takže ty dva zápasy v Carabao Cupu a Evropské Lize byly pro mě důležité kvůli zlepšení a zvýšení sebedůvěry, brankáři jsou totiž zvláštní pozice. Musíte se sžít s obranou, což pár zápasů zabere. Ty dva zápasy pro mě byly velmi důležité.

jak si zvyká na Arsenal…
Samozřejmě jsem toho moc neodehrál, ale cítím se velmi dobře a také cítím, že tým je velmi příjemný. Klub je jako jedna rodina a to miluji, tak v tom pokračujme.

/arsenal.com/