Blog : Letos to bude jiné …

 

 

Sám jsem si myslel že blog nikdy psát nebudu, ale v tomto pro většinu fanoušků holdujícím Arsenalu přetěžkém čase mizérie a nemohoucnosti jsem se rozhodl také přispět svou troškou do mlýna.

Dnes večer jsem se díval na Youtube na loňská videa kompilací Arsenalu, všem suverénně dominoval sestřih z jednoho zápasu a to ze zápasu Arsenal – Barca. Víte jaká byla ten večer sestava Arsenalu? Radši vypíšu ty hráče, kteří tehdy hráli, a my je dnes nemáme k dispozici. Eboué – Galatasaray, Fabregas – Barcelona, Clichy – Man City, Nasri (ano, už ho pomalu beru jako odcházejícího hráče) – pravděpodobně Man City.

Ano, slyšíte správně, jsou to čtyři! hráči tehdejší základní sestavy, které budeme letos pravděpodobně – pouze v případu Nasriho to není definitivní, postrádat. Navíc tento zápas bere většina fanoušků Gunners za vrchol sezony, za vyvrcholení formy. Dokázali jsme porazit Barcu, aniž bychom se zpronevěřili našemu stylu hry! Třikrát hurá!

Letos to bude jiné, hráči odcházejí a s nimi i kvalita, Arséne jedná jako smyslu zbavený a oslabuje tým téměř na všech frontách (v podstatě krom brankaře a odchodu Deniho na všech).

Proč to ale Arséne dělá? Vždyť on klub nevlastní! Za pár let odejde a pokud tuto sezonu neposílí vhodně tým možná už mnohem dřív. Co on má z toho že šetří klubovou kasu která musí být  zákonitě po přestupu našich hráčů pryč z klubu dostatečně plná na nákup jejich náhrad.

Cožpak to prostě nejde tak, že přijde do Boltonu, řekne „Dobrá, tady máte těch 18 mio!“ a máme světového obránce a reprezentanta Anglie na několik let dopředu?

Jistě že jde, ale Arséne volí svou cestu a nevolí cestu jednoduchou, každopádně já osobně mu maximálně věřím. Věřím že není hlupák a že ví co dělá. Že ví, koho má v týmu a jakou má tým sílu do budoucí sezony. Možná čeká na konec sezony, aby koupil kvalitní hráče za pakatel jako například  Arshavina. Možná těch pár zápasů aklimatizace a celou promeškanou přípravu za těch pár ušetřených miliónů stojí.

Momentálně bych přestal spekulovat, přestal bych nadávat a počkal alespoň do konce přestupového období, pak až můžeme Arséna za jeho neaktivitu zlynčovat. A konečně bych na hodnocení  kvality našeho týmu počkal alespoň dalších pár zápasů, vždyť nevíme co se se zálohou stane když k Rosickému přibude Wislhere nedejbože Nasri. Kdy se konečně Gervinho přestane bát  střílet a dovolí si ještě jednu kličku a střelu místo zpackané přihrávky. Kdy Frimpong začne tlačit na Songa tak, že bude muset předvést svoje nejlepší a když se nám konečně ukáže  rychlost Chamberlaina a Rya. Navíc na jednu věc zapomínáte pánové, i Chamakh to má v sobě. Sice někde hluboko, ale minulý rok byl bůh tak jak je možné že je najednou nejhorší na světě?

On se taky probudí. Ještě k tomu to vypadá tak, že Bendtnera opravdu nikdo nechce a mě připadne že s ním Arsene tak trošku odchodem Vely na hostování počítá. To půjde!

A když ne tak ne, i na tuto možnost se musíme připravit, ale co, život jde dál a klub taky. Říkalo se, že minulá sezona bude zlomová – možná nakonec byla a možná to nakonec pocítíme až v této.

Dejme tomu čas a nepropadejme panice pánové!

Gooner92

(článek vyjadřuje osobní názory autora)