Blog: Prokletý Arsenal? Magie? Klub by se možná měl zamyslet

Gunners i nadále sužují zdravotní problémů hráčů. Neskončilo to ani s novou sezonou. Spíše začalo, nebo jen pokračovalo. Přitom jsou za námi teprve dva soutěžní zápasy.

Můžeme nadávat. Můžeme polemizovat. Tímto naše pravomoci fanoušků Arsenalu končí. Maximálně po tom zbyde jen mohutná frustrace.

Thomas Partey.

Declan Rice.

Nebo třeba Jurrien Timber.

To jsou výčty hráčů, kteří v posledních letech přišli do Arsenalu, a ačkoliv předtím v podstatě neměli žádné zdravotní potíže, tak u Gunners je zaručeně „chytli“.

Rice to doposud odnesl jen tím, že neabsolvoval stoprocentní přípravu. Už i u anglického pilíře se však teprve po pár týdnech muselo zbystřit, aby nenastaly potíže.

Partey a jeho potíže se zdravím jsou v Londýně už známé, ve Španělsku přitom byl v tomto směru považován za jednoho z nejspolehlivějších.

Timber. Ach ten 22letý bek, který za tak krátkou dobu si získal oblibu fanoušků. A místenku v základní sestavě Mikela Artety. Jak však v pondělí informoval klub, vinou zranění pravého kolena ho čeká delší pauza.

Takových podobných příkladů by se dalo vyčíst dost. A přitom dost jiných –⁠ od závažnosti, doby absence nebo typu zranění. Arsenal se však zdá být prokletý.

Ano, magie a další věci jsou možná už příliš na všechny. Možná je však na čase si přiznat, hlavně ve vedení klubu a jeho nejvyšších složkách, že je něco špatně.

Je snad až abnormální, co se s oporami i méně důležitými hráči klubu za poslední roky dělo, však už stačily jen posměšky od fanoušků ostatních klubů, jak máme skleněné mužstvo.

Objevily se i spekulace, že naše zázračné tréninkové centrum v Colney nedělá našim hráčům dobře. Tedy co se týče svalových a dalších potíží.

Samozřejmě, situace, při kterých se fanouškům zavírají oči, a zranění, které utrpěl Timber, prostě neovlivníte.

Náhod je však až příliš.

Třeba se začnou jednou řešit.

Dokud nebude pozdě.

Pozn. Blog vyjadřuje soukromé názory autora.

Komentáře

 1. jannes (karma: 2767) #1

  Neviem. Ja si skôr myslím, že za posledné roky sa to trošku zlepšilo. Ono vždy je to tak, že ten náš klub nám príde ako ten klub kde je najviac zranení.. ale deje sa to všade
  Čo sa týka toho TImbera, ak to je ACL tak mne sa stalo niečo podobné dva mesiace dozadu. Ono to je sekunda, jeden zlý pohyb a praskne to.. Ale čo mňa skor zaujíma je to, že tie jeho svaly alebo ten jeho sval musel byť nejako oslabený (predpokladám, že záťažou ktorú absolvoval doteraz) a to sa na zdravotnej prehliadke nezistilo?
  Jedna vec je zamerať sa na prevenciu aby sme čo najviac eliminovali zranenia hráčov ktorých tu už máme, druhá vec je ale načo sú zdravotné prehliadky? Nehovorím, že bol zranený ale v poriadku nemohol byť už dlhší čas lebo zdravý sval alebo zdravé koleno ti len tak nepraskne pokiaľ sa ti nevytočí to neviem akého uhla – čo nebol jeho prípad. Ale tak to len polemizujem ak trepem blbosti tak ma opravte

 2. PanHradec (karma: 0) #1

  Myslím, že se to ve srovnání s minulostí hodně zlepšilo. Nevěřím, že zrovna my v tomhle směru něco podceňujeme. U zmíněných hráčů si to vysvětluju možná naivně, ale Partey hrál LaLigu, kde není taková intenzita soubojů a rychlost hry, plus teplíčko; u Jesuse beru jako větší vytížení, vždycky jsem ho v city vnímal primárně jako střídajícího; u Timbera mě to strašně mrzí, ale věřím, že během léta dřel jak zvíře a prostě to tělo nevydrželo.
  Nechci to malovat černě, ale za těch pár mačů jsem ho vnímal jako solidního gamechangera a myslím, že se nevrátí rozhodně do takové formy. Podívejme se např. na Virgila z Live, koleno beru u beka jako větší průser než u jiných pozic. Spíš mě sere, že ho MA o půli neposadil. Riziko bylo naprosto neadekvátní.

  Ale rozhodně to nejsou časy Diabyho či Rosy. Myslím, že podobná věc dost trápí např. i Chelsea, kde se jim odepsal Nkunku, James je rozdílový, ale věčně na hromadě atd…

 3. LaVe (karma: 1264) #1

  Od čias Arséna kedy sme na maródke mali aj 4-5 hráčov základu si myslím že to optický vyzerá lepšie.Nemam data takže neviem potvrdiť.To že v Arsenale sa každý zraní je také to „prekliatie“ hlavne kvôli tým chronickým hráčom ako bol Rosa a po zranení aj Belle.Myslim si že klub na tomto posledné roky zapracoval.A zranenie Timbera je smola ale stáva sa to viď teraz Real a Curtois,Militao..v Chelsea Nkunku atď..
  Držím palce nech sa uzdrví vyzerá na hráča základu dlhodobo.

 4. jakub (karma: 13683) #1

  Já myslím, že jsme v tom udělali velký pokrok, loni jsme co se zranění týká patřili mezi snad čtyři kluby s nejmenším počtem absencí v lize, i délka se hodně zkratila oproti minulosti.
  White, Gabriel, Saka, Odegaard nebývají zranění a dalo by se pokračovat, problém je u Zinchenka, který ale měl problémy už v City, Jesus měl taky operované koleno už v City, Nelson je hodně častý marod, to samé ESR bohužel.
  Timbera je mi hodně líto, zrovna se přestěhoval a hned taková rána, nebude to pro něj snadné ale tam mu pomůžou hráči jako Holding, Elneny kteří si tím prošli, dlouhou absencí a návratem zpět.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.