Bomba dne: Vieira se vrací do Arsenalu, tvrdí Wright

Bývalý hráč Arsenalu Ian Wright překvapivě v rozhovoru prohlásil, že se Patrick Vieira co nevidět opět připojí k Arsenalu…

Cena 33-letého hráče se v současnosti pohybuje okolo 750,000 liber. Bývalý kapitán Gunners pak nedávno dostal od vedení Interu povolení vyjednávat s jiným klubem, o jeho služby stál údajně i manažer Spurs Harry Redknapp.

Ale druhý nejlepší střelec v historii Arsenalu prohlásil ve svém televizním pořadu, že Arséne Wenger velmi touží potom, přivést Paddyho nazpátek na sever Londýna.

„Velmi často v poslední době slýchávám, že Vieira se chystá přestoupit do Arsenalu. Měl by si vydělávat peníze podle toho, jaké výkony bude podávat. Takové zprávy mám, a doufám, že se to i stane.“

Defenzivní záložník odešel z mužstva Kanonýrů v létě roku 2005 za 13,7 miliónů liber, jeho posledním okamžikem s kanoném na hrudi tak zůstala rozhodující proměněná penalta z finále FA Cupu proti Manchesteru United.

Vieira v poslední sezóně příliš často nenastupoval v základní sestavě úřadujícího mistra Serie A, byl často zraněný, a hledal formu. Nyní by rád přestoupil nazpátek do Premier League, aby se mohl co nejlépe připravit na MS 2010, kde by rád ukončil kariéru.

Sám hráč je častým návštěvníkem zápasů na Emirates, do Anglie se vrací kdykoli má čas, a je údajně blízkým přitelem Wengera.

Pokud by se tento přestup skutečně uskutečnil, získal by zřejmě Wenger nazpátek pochybovačné fanoušky, kteří si nejsou jisti jeho posledními přestupovými kroky. Francouzský manažer se ale vždy stavěl odmítavě k přivádení svých bývalých hráčů nazpátek, například několikrát rázně odmítl, že má v úmyslu přivést nazpátek Thierryho Henryho.

/Daily Mirror, The Sun/