Brazílii se vrátil optimismus, vnímá Gilberto Silva před úvodním zápasem

Před čtyřmi lety dopadlo Mistrovství světa pro Brazílii ostudně. Po debaklu v semifinále s Německem se ovšem situace již změnila a lidé mají důvod věřit. Tvrdí to alespoň Gilberto Silva.

Kanárci naposledy získali trofej v roce 2002, u čehož asistoval také bývalý záložník Arsenalu. Gilberto tehdy na hřišti nechyběl ani minutu.

Za dvanáct let se největší fotbalová akce světa konala právě v Brazílii a očekávání byla obrovská. Šance na titul však zhatilo semifinále, ve kterém domácí výběr prohrál 1:7 s Německem.

V neděli jihoamerický celek vstoupí do turnaje v Rusku, když bude plnit roli favorita proti Švýcarsku. Jednačtyřicetiletý borec se domnívá, že Brazílie se za čtyři roky znovu stihla dát dohromady.

„Většina lidí je po tom všem velice optimistická. Tenkrát to pro nás byla veliká tragédie,“ vzpomíná pro oficiální stránky Arsenalu. „Vzpamatovali jsme se i díky tomu, že se všichni sjednotili,“ pokračoval.

„Sjednotili se s novým trenérem a našli způsob, jak docílit toho, aby vše fungovalo. Mezi hráči je lepší chemie a také je tu lepší způsob, kterým chceme hrát.“

„K tomu, abychom hráli brazilskou hru, nemůžeme hrát evropským způsobem, tedy anglickou, italskou, nebo německou hru. Musíme hrát způsobem nám vlastním. Byli jsme vychováni hrát tuto nádhernou hru tímto stylem, ale zároveň se zodpovědností.“

„Je dobré, že současní hráči působí v Evropě. V roce 2002 bylo důležité, abychom hráli v zahraničí, jelikož se tam nastupuje proti TOP fotbalistům z celého světa. Je to nezbytné jak z individuálního, tak rovněž týmového hlediska.“

„Je to o tom, aby rozuměli skutečnosti, proti komu budou hrát, jakým způsobem budou hrát a učili se herním procesům v Evropě.“

„Kromě toho máte zodpovědnost hrát způsobem, kterým se Brazílie pyšní. Přál bych si, aby tak hráli a to nejenom já. Jde o to nezanevřít na náš styl. Samozřejmě se však u toho nesmí zapomínat na zmíněnou zodpovědnost,“ dokončil svoji myšlenku.

/arsenal.com/