Buď Goonerem, buď dárcem!

Jak asi víte, Arsenal FC v každé sezóny podporuje nejrůznějšími aktivitami nějakou charitu. V té právě probíhající je to konkrétně Tree House – nadace pro podporu výuky autistických dětí. 16. prosince, kdy hrajeme doma s Chelsea, se všichni hráči, realizační tým i většina zaměstnanců zapojí do akce "Be a gooner. Be a giver". Zapojíte se i vy?

Každý z hráčů, členů realizačního týmu i zaměstnanců Arsenal FC se zřekne jednodenního platu ve prospěch nadace Tree House. Klub zároveň vyzývá všechny fanoušky, aby se připojili a alespoň minimální částkou nadaci podpořili také. Cílem je získat £ 250,000 na výstavbu sportovních zařízení pro školu Tree House v severním Londýně. Mimochodem, jedním ze zakladatelů nadace je Nick Hornby, kterého žádnému pravověrnému goonerovi není potřeba představovat a jehož syn trpí právě autismem.

Pokud máte pocit, že by bylo dobré nejen od Arsenalu brát radost z fotbalu (a že to jsou někdy nervy se k té radosti propracovat), ale připojit se i v jeho dobročinném snažení, tak není nic jednoduššího, než přispět na stránce Be a gooner. Be a giver.

Mohem více o akci, případně o nadaci se dozvíte na stránkách Arsenalu.

Otázka na členy SC: Souhlasili byste se zvýšením ročního příspěvku, kdybyste věděli, že část půjde na konto nadace? Ať už té vybrané Arsenalem nebo nějaké české/slovenské, kterou si vybereme sami? Komentáře jsou vaše.