Budoucnost Arsenalu? Smlouvy pro mladé hvězdy i cíl do TOP 6

The Athletic během čtvrtečního dne oznámil, jak by to mohlo vypadat po konci sezony v Arsenalu. Podívejme se na to v bodech.

Alexander Isak, Dominic Calvert-Lewin
Proč klub na švédského mladíka nevyužil výstupní klauzuli? Podle Arsenalu nemá takovou kvalitu, jakou výstupní klauzule právě nabízí. Na létě přesto zůstává hlavní útočnou prioritou, stejně jako Dominic Calvert-Lewin.

Kontrakty pro mladíky
Arsenal má v plánu během letošního roku obnovit smlouvy s triem Martinelli, Saka a Saliba. Je to tak možná i reakce klubu, o francouzského obránce se má zajímat Real Madrid a klubu Milána. (Calcio Mercato)

Kontrakt Aubameyanga
Londýnský klub se má do léta nespecifikovanou částkou podílet na platu Aubameynga v Barceloně. Gabonský záložník se také vyjádřil na konec u Gunners. „Poslední měsíce v Arsenalu byly komplikované, to fotbal však přináší. Pouze jsem měl problém s Artetou. Nemůžu říct více. Nebyl jsem však šťastný.“ (Chris Wheatley)

Mikel Arteta
Pokud se Arsenal v letošním ročníku umístí do TOP 6, Mikel Arteta zachrání svoji pozici, zároveň mu bude prodloužená smlouva.

Podle Marka Irwina Arsenal navíc plánuje největší přestupové okno v historii. Rodina Kroenke je ochotna uvolnit až 180 milionů liber. Kromě dvojice útočníků by mohl přijít také Ruben Nevés z Wolves.