By the numbers: Arsenal 3-1 Manchester United

Hrát v sobotu brzy po obědě je pro fanouška velmi riskantní věc, když váš tým prohraje, může to stačit na zkažený celý víkend a nemáte ani šanci užít si chvíle škodolibosti a v závislosti na tom, odkud zápas sledujete, vám prohra může naprosto narušit spánek. Pokud ale vyhrajete, můžete se celý víkend vznášet v oblacích bez ohledu na všechno, co se kolem vás stane.

ARSENAL 3-1 MANCHESTER UNITED: BY THE GRAPHICS

ARSENAL 3-1 MANCHESTER UNITED: BY THE NUMBERS

14 – Střel pro Arsenal

5 – Střel pro Bukayo Saku, nejvíce z Arsenalu

3 – Velké šance pro Arsenal

159 – Doteků v útočné třetině pro Arsenal v tomto zápase

115 –  Doteků v útočné třetině pro ManU v tomto zápase

26 – Deep touches (ve vzdálenosti do 25 metrů od branky) pro Arsenal

25 – Deep touches pro Manchester United

8 – Deep touches pro Bukayo Saku, nejvíce ze všech hráčů

Tento zápas byl opravdu šílený, obzvláště v prvním poločase.

V prvním poločase jsem viděli celkem 22 střel a navíc to vypadalo, že oba týmy jsou schopny dát branku pokaždé, když byly u míče. Týmy měly dohromady 5 velkých šancí s xG 3,7.

Naštěstí dal Granit Xhaka gól po neskutečné pumelici a zápas ukončil. Manchester United ve snaze skóre dohnat a „zachránit“ sezónu vyprodukoval 0 střel poté, co se Arsenal ujal dvoubrankového vedení. Závěrečných 20 minut bylo v naprostém kontrastu s předchozími 70 – ManU se nedokázali ani jednou dostat do vápna Arsenalu a připsali pouhých 33 doteků s míčem v útočné třetině.

GRANIT XHAKA JE OHROMNÝ

68 – Úspěšných přihrávek, nejvíce ze všech hráčů

94.4% – Procento úspěšných přihrávek

110.9 – Pass Efficiency (poměr mezi skutečnými úspěšnými přihrávkami a očekávanými, 100 znamená takový počet úspěšných přihrávek, které odpovídají očekáváním)

8 – Úspěšné přihrávky do útočné třitiny, nejvíce ze všech hráčů

5 – Progressive Passes (přihrávka, která dostane míč blíže o 30/15/10 metrů – v závislosti odkud přihrávka šla, více ZDE)

6 – Úspěšné dlouhé přihrávky (přízemní přihrávka delší než 45 metrů/přihrávka vzduchem delší než 25 metrů), nejvíce ze všech hráčů

85.7% – Procento úspěšných dlouhých přihrávek

3 – Přihrávky do pokutového území

1 – Klíčová přihrávka

1 – Střela, 1 branka (0.02 xG)

3 – Progressive Carries (běh s míčem pod neustálou kontrolou, díky kterému se přiblíží tým o 30/15/10 metrů – v závislosti odkud hráč vybíhal, více ZDE)

2 – zastavené přihrávky/střely

S tím, že nejlepší záložník Arsenalu je mimo hru a šance na top 4 byly velmi nízké, se otočil Arsenal na Granita Xhaku a ten svůj úkol zvládl. Možná že se nejedná o nejoblíbenějšího hráče každého fanouška, ale jeho důležitost v současné době nemůže popřít nikdo.

MARTIN ØDEGAARD HLAVNÍM AKTÉREM TÉTO SHOW

46 – Úspěšných přihrávek

90.2% – Procento úspěšných přihrávek

116.7 – Pass Efficiency (poměr mezi skutečnými úspěšnými přihrávkami a očekávanými, 100 znamená takový počet úspěšných přihrávek, které odpovídají očekáváním)

8 – Progressive Passes (přihrávka, která dostane míč blíže o 30/15/10 metrů – v závislosti odkud přihrávka šla, více ZDE), nejvíce ze všech hráčů

6 – Přihrávky do pokutového území, nejvíce ze všech hráčů

5 – Deep Completions (ne centrovaný míč, jedná se o přihrávku do oblasti 20 metrů od branky), nejvíce ze všech hráčů

2 – klíčové přihrávky ze přímé hry, nejvíce z hráčů Arsenalu

0.40 – xA, nejvíce z hráčů Arsenalu

2 – Střely

0.14 – xG

3 – Progressive carries (běh s míčem pod neustálou kontrolou, díky kterému se přiblíží tým o 30/15/10 metrů – v závislosti odkud hráč vybíhal, více ZDE)

6 – přijaté přihrávky v útočné třetině

7 – získaných míčů

Odegaardova důležitost pro útok Arsenalu je možná trochu podceňovaná. Nemá stejná čísla jako jiní útočící hráči a není typ záložníka jako Xhaka, ale vyskytuje se na pozici, kde musí dělat trochu od obojího. Zdá se však, že je zde silné propojení mezi výkonem Odegaarda a tím, jak útok Arsenalu vypadá. Proti ManU byl excelentní a Arsenal i z velké části díky němu vypadal v útočné třetině pokaždé nebezpečně.

/arseblog.com/