Byli jsme těžkopádní a příliš pomalí, vrátil se Wenger k úvodní půli. Seada střídal kvůli zranění

Arséne Wenger v sobotu proti Swansea odtrénoval 800. zápas v Premier League. Jeho svěřenci i přes rozpaky v prvním poločase nakonec dokázali zápas otočit a vyhrát 2:1. Zásluhu na tom měl především Sead Kolašinac, který se na výhře podílel brankou a asistencí. Ke konci duelu musel ovšem čtyřiadvacetiletý fotbalista střídat kvůli poraněné kyčli. Nejen o zdravotním stavu Kolašinace mluvil Wenger po vítězném duelu. Francouz na tiskové konferenci odpovídal:

na těsnou výhru…
Po prvním poločase byly obavy na místě, protože jsme prohrávali 1:0. Zároveň jsem věděl, že Swansea do té doby obdržela venku jedinou branku. Pro nás bylo důležité hrát rychleji, být bystřejší, pronikavější, prolínat se rychleji a dostávat je pod větší tlak, což se ve druhé půlce také stalo. V prvním poločase to vypadalo, že jsme dominovali, ale byli jsme těžkopádní a příliš pomalí.

na vzpomínky na první zápas v Premier League…
Můj první duel se odehrál na hřišti Blackburnu, kde jsme vyhráli 2:0. Když odtrénujete 800 zápasů, prožíváte déjà vu!

na triumf anglické U-17 na Mistrovství světa (Anglie v letošním kalendářním roce vyhrála i MS U-19 a U-20, U-21 letos hrála semifinále MS – pozn. překl.)
Jsem velice šťastný. Působím tu již dvacet let a za tu dobu se mládežnickým týmům nedařilo tak dobře. Kromě vítězství v U-17 se Anglie dočkala také výhry na U-20 a to je skutečně poprvé během mého zdejšího působení. Ukazuje to, že dobře změnili strukturu v akademiích. Zabralo to hodně práce a nyní se dostavily výsledky. Jednou máme všichni příležitost poděkovat vedení FA. Neděje se to příliš často!

na Kolašinace…
Kolašinac byl v sobotním utkání klíčovou postavou, protože vstřelil branku a k tomu si připsal také asistenci. Na levé straně hřiště jsme měli trochu více prostoru a ve druhém poločase jsme toho chtěli využít. Napravo se jim totiž podařilo Hectora blokovat Clucasem. Pro nás bylo nezbytné zvyšovat tlak na pravé straně a poté to změnit, přejít doleva a vytvořit tím místo pro Kolašinace. Odvedl velmi kvalitní práci.

na to, zda se Kolašinacem utvrdil v tom, že je stále možné výhodně nakupovat…
Je to dáno kvalitou hráče. Od příchodu přesvědčil každého, že se jedná o dobrý nákup. Pokud se podíváte na jeho další kvalitní výkon proti Swansea, stále můžete vidět, že je možné udělat dobré obchody.

na to, zda byl Kolašinac zraněný…
Ano, již dříve měl problémy se stehnem, kyčlí, ale na sobotní utkání stihl být připravený.

na to, proč byl dosud tak úspěšný…
Sead oplývá přirozenými kvalitami k tomu, aby hrál na této pozici. Za druhé má absolutně silovou postavu, která je potřebná pro Premier League.

na to, jestli byl Kolašinac střídaný kvůli zranění…
Má problém s kyčlí, konkrétně se jedná o natažený sval. Jak dlouho bude mimo hru? V současné chvíli netuším. Doufáme, že bude připravený na neděli.

na jeho zranění…
Potýkal se s tím již dříve a pokaždé jsme ho zvládli na dané utkání připravit.

na to, kolik Sead váží…
Přesně netuším, ale je to okolo 85 kilo. Nikoliv liber.

na to, zda Sead chtěl pokračovat ve hře…
Ano, samozřejmě chtěl. Nebyl však důvod riskovat, tak jsem ho stáhl ze hřiště.

na to, proč se o něm tolik mluví…
Sead je vítězný typ, což fanoušci chtějí vidět. Mohl to předvést znovu, když jsme to potřebovali. Svoji gólovou střelu neuklidil do ochozů, ale trefil ji přesně do sítě.
Je úspěšný, protože je to kvalitní fotbalista. Na současné pozici vypadá, jako by pro ni byl stvořený, protože rád útočí a načasování jeho náběhů je velmi kvalitní. Pokud navíc nemáte přirozenou fyzickou sílu, tak v Premier League se dostáváte do problémů.

na Aarona Ramseyho, který proti Swansey vstřelil 50. branku za Arsenal…
Je to fantastické. Když se podíváte na záznam z celého zápasu, tak vidíte, že se pořád nachází ve vápně. Mnohokrát se mu nedařilo úspěšně zakončit, v letošní sezóně je však v této činnosti klidnější a zápas proti Swansey mu přidá na sebevědomí. Podle mého názoru od něj další góly ještě přijdou.