Bylo by to pro mě sen, vyjádřil se Henry k manažerské pozici v Arsenalu

Arséne Wenger dříve nebo později v klubu jako manažer skončí. Po nevydařeném finále proti Manchesteru City to vypadá, že by jeho odchod mohl nastat klidně i v létě. A mezi často zmiňované adepty na jeho trenérskou židli se řadí i Thierry Henry…

Bývalý útočník Arsenalu momentálně vykonává funkci televizního experta na Sky Sports a zároveň je u asistentem reprezentačního týmu Belgie. „Stále jsem tam zaměstnaný, ale uvidíme, co se přihodí,“ stojí na webu bleacherreport.com reakce Henryho, zda se chtěl stát novým manažerem Gunners.

 „Bylo by to pro mě sen. Zaujala by mě daná pozice? Ano, koho by ne?“ pokračoval hráč, který v londýnském výběru vsítil 228 branek.

„Z respektu k současnému lodivodovi týmu a k mé práci s Belgií však o tom nemůžu mluvit. Ale kdo by o to neměl zájem?“ zakončil čtyřicetiletý borec, který již dříve byl asistentem U-18 Arsenalu, po krátkém období však v klubu skončil.

Chvíli po jepičí epizodě vzal Henry pozici u národního týmu Belgie, kde pomáhá bývalému manažerovi Evertonu či Watfordu Roberto Martinezovi. Sám však na místě hlavního manažera dosud nepůsobil. Podle dalšího experta Sky Sports Jamie Redknappa by podobná nezkušenost ničemu nebránila.

„Arsenal potřebuje někoho mladého, svěžího a hladového po úspěchu. Tím mužem je osoba sedící vedle mě ve studiu,“ odpověděl Redknapp na možné angažování Henryho jako potenciálního manažera.

Arséne Wenger schytává další kritiku po nedělní porážce 0:3 od Manchesteru City, která zajistila jeho soupeři zisk trofeje z domácího Ligového poháru. Ačkoliv má smlouvu do léta 2019, nemusí ji dodržet. Po skončeném utkání reagoval Wenger na dotaz, zda zůstane i pro příští sezónu, slovy „kdo ví?“

Mezi jeho zastánce se v současné době rozhodně nestaví ani Ian Wright, působící na BBC. „Je to, jako když jste sledovali Ronalda, jak přibírá na váze. Nebo když jste viděli stárnoucího Muhammada Aliho proti Larry Holmesovi,“ nebral si Wright servítky.

V poslední době se v souvislosti s hledáním Wengerova nástupce velmi hlasitě mluvilo o letním příchodu Carla Ancelottiho nebo Joachima Löwa.

/foto: twitter/arsenalFanTV/