Calum Chambers – co nám Arteta řekl před zápasem

Zápas proti Evertonu si náš mladý stoper určitě zapamatuje. Důvodem není výsledek, čisté konto, které jsme udrželi poprvé od výhry nad Bournemouthem v říjnu, či výkon na hřišti, ale jednalo se o 100. vystoupení tohoto angličana v dresu Arsenalu. Po zápase Calum odpovídal…

na sté vystoupení za Arsenal…
Čisté konto je vždy příjemné a připsat si 100. start za Arsenal byl pro mě hrdý moment. Jsem trochu zklamaný, že jsme nezvítězili, ale z tohoto zápasu si můžeme vzít spoustu pozitivního. Myslím, že je zde spousta věcí, které můžeme zlepšit, ale je to dobrý stavební kámen.

zda jde o férový výsledek…
Ano, věřím tomu. Vytvořili jsme si nějaké šance a bránili jsme jako tým. Jsem trochu deprimovaný, že neodjíždíme s výhrou, ale čisté konto taky beru.

o tom, jak se cítí ohledně jmenování Mikela Artety…
Nadšený. Myslím, že nadšení jsou všichni. Freddie byl opravdu dobrý. Snažil se nám něco vštípit. Mikel přišel včera a před zápasem k nám mluvil, takže jsou všichni opravdu vzrušení, že s ním můžeme pracovat.

o tom, co jim řekl…
Jen chtěl, abychom byli stateční, převzali odpovědnost a tvrdě pracovali za sebe navzájem. Takové zprávy nám předal a já cítil, že jsme to dnes dokázali. Nyní toho je více. Teď nás čeká tréninkové hřiště a je zde toho mnohem více, na čem můžeme s jeho filozofií pracovat a s tím, co chce do týmu přinést. Věřím, že na tom budeme tvrdě makat.

zda je důležité, že Arteta už zná tento klub…
Určitě, ano. Byl jsem už v klubu, když tady byl i on. Byl to inteligentní hráč, takže si jsem jistý, že budeme tento týden tvrdě pracovat na jeho filozofii a na tom, jakým způsobem chce hrát.

o několika posledních dnech…
Bylo to těžké, ale to už je fotbal. Musíte se na to přizpůsobit, musíte se rychle posunout dále a já cítím, že to jsme už i udělali. Na tento zápas jsme se připravovali normálně s Freddiem. Potom přišel včera Mikel, řekl nám pár slov a něco dalšího nám řekl i dnes před tímto zápasem. Jsme tak nadšení, až s ním začneme spolupracovat.

zda měla jeho slova nějaký dopad…
Ano, věřím, že tým, který nastoupil, předvedl stoprocentní nasazení. Byl to o dost mladší tým a jsem velmi rád za mladíky, kteří nastoupili. Pracovali neuvěřitelně tvrdě, takže šlo o výkon, na který můžou být všichni hrdí. Jsou věci, které můžeme zlepšit, ale jde o slibné náznaky.

zda to cítí jako novou éru…
Rád bych si to myslel. Jde o slibný tým. Musíme prostě jen tvrdě makat, stavět na našich výkonech, zaměřit se na něco na tréninku a pokračovat.

/arsenal.com/