Cazorla stále udivuje. Španěl pravidelně nastupuje, statistiky patří mezi jeho domény

Bývalý hráč Arsenalu Santi Cazorla je pořád na očích. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se po velkých zdravotních komplikacích zvládl vrátit do velkého fotbalu, v němž není pouze hráčem do počtu.

Cazorla u Gunners působil od sedmého srpna 2012 do šestého srpna 2018. V té době geniálnímu fotbalistovi vypršela na severu Londýna smlouva, což mu umožnilo se vrátit do Villarrealu. Španělský celek si nejprve Cazorlu vyzkoušel, aby mu chvíli poté nabídl smlouvu. Mnohonásobný reprezentant své země se do zápasového procesu dostával postupně, v několika duelech zůstal buď jen na lavičce nebo do hry naskočil až na poslední minuty.

I přesto zasáhl do všech tří soutěží, v každé z nich se mu podařilo vstřelit branku. Vůbec první gól po návratu Cazorla vstřelil v Evropské lize proti Spartaku Moskva, kde v nastavení po brance z penalty zajistil svému klubu remízu. Další zásah si středopolař připsal v domácím poháru proti Almeriíi.

Od konce listopadu již Santi Cazorla pravidelně nastupuje v nejvyšší španělské soutěži, z posledních jedenácti zápasů hned desetkrát naskočil od první minuty a sedmkrát vydržel na hřišti do konce utkání. Mezi jeho nejsvětlejší okamžiky patřil domácí duel proti Realu Madrid. V prvním zápase nového roku se proti velkoklubu prosadil dvakrát, čímž Villarrealu zajistil remízu 2:2. Třetí ligový gól Cazorla vstřelil třetího února proti Espanyolu Barcelona.

Španělský fotbalista v letošní sezóně naskočil do sedmadvaceti střetnutí, v nichž vstřelil pět branek, na dalších pět asistoval. Na hřišti pobyl celkem 1 699 minut, v lize 1 374. Ani to však Villarrealu nestačí k tomu, aby se nacházel mimo sestupové příčky. Aktuálně je předposlední se ztrátou čtyř bodů na klidnější pozice.

Cazorla přesto svoji záchranu již zvládl. A překonal.