Arsenal FC – Chelsea FC: Preview


Základní informace

23.12.2013 (pondělí)

 
21:00 (SELČ)
 
Emirates Stadium
 Mike Dean – Collin, Brooks (Moss)

 

Slovak Sport 2

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).


Možná sestava

Arsene Wenger bude postrádat Jacka Wilsherea, který si musí odpykat dvouzápasový trest a Laurenta Koscielnyho, který je zraněný. Naopak k dispozi bude již Lukas Podolski. Více v aktuálním injury news.

Do těžkého zápasu půjde Arsene Wenger bez zásadních změn v sestavě. Tak to aspoň vidím já. Nejvíce budeme postrádat stopera Koscielnyho, který má v této sezóně vynikající formu. Na lavičce ale máme náhradu v podobě Thomase Vermaelena a ten bude zcela jistě chtít dokázat, že patří do základní sestavy.

Szczesny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Arteta, Ramsey – Walcott, Özil, Cazorla – Giroud

Je možné, že šanci dostane od začátku Podolski, ale spíše čekám start Cazorly. A jako méně pravdopodobná, tedy v mých očích, je varianta zálohy ve složení Rosický, Özil, Cazorla, ale je možné, že se Wenger pokusí právě touto variantou postavenou na rychlé kombinaci s velkým množstvím krátkých přihrávek překvapit soupeře, který bude – jak je u Mourinha zvykem – takticky velmi dobře připravený. A to bude hlavní rozdíl mezi týmy – Arsene Wenger bude chtít hrát fotbal, Jose Mourinho šachy. Doufám, že tentokrát vyhraje zaslouženě fotbal.


Představení soupeře

Celý název

Chelsea Football Club

Přezdívka

The Blues

Založen

1905

Stadión

Stamford Bridge (kapacita 41,837)

Majitel

Roman Abramovič

Předseda

Bruce Buck

Manažer

Jose Mourinho

Soutěž

Premier League

2012/13

Premier League, 3. místo

Naše série těžkých utkání pokračuje zápasem s londýnským rivalem – Chelsea. Staronový trenér Blues, Jose Mourinho, vyhlásil útok na titul a jako jediného soupeře ze současné Premier League označil Citizens. Promarnili jsme možnost odpovědět na toto velkohubé prohlášení v Manchesteru, nezbývá nám tedy než odkázat do patřičných mezí Blues i s jejich manažer  v přímé konfrontaci.

Chelsea si v ostré konkurenci na špičce tabulky drží třetí místo, zároveň se jim daří i v ostatních soutěžích. V Ligovém poháru nás na konci října vyprovodili ze soutěže, v FA Cupu mají příjemný los – pojedou na hřiště druholigového Derby County FC. V Lize mistrů dokázali vyhrát svoji skupinu i přes dvě porážky s Basilejí.


Match Facts

Arsenal

V posledním zápase Arsenalu (porážka se Citizens 3:6) skončilo 9 z 13 střel brankou

Na Etihad Stadium dostali Kanonýři šest branek – stejné množství jako v 11 předchozích ligových zápasech

Arsenalu chybí jediný bod, aby pod vedením Arsene Wengera získal 1300 ligových bodů

Chelsea

Od nástupu Arsene Wengera na lavičku Kanonýrů se v Chelsea vystřídalo 11 různých manažerů

V šesti posledních vzájemných zápasech řídilo Blues pět různých manažerů

Od prosince 2012 nevstřelil ve venkovním ligovém zápase za Blues branku útočník

Head-2-head

Poslední tři vzájemná utkání vyhrála Chelsea

Arsene Wenger ještě neporazil tým vedený Jose Mourinhem, bilance je W0 D4 L5

 

(BBC)