Chystá se socha pro Arsene Wengera

Arsenal je připraven postavit Arsenu Wengerovi sochu před stadionem Emirates a po jeho překvapivém návratu „domů“ na Boxing Day na zápase proti WHU by se tak mohlo stát už v příštím roce.

Klub už delší dobu stál o to, aby byl Arsene Wenger zvěčněn vedle klubových legend jako Herbert Chapman, Tony Adams, Thierry Henry a Dennis Bergkamp, ale Wenger svůj návrat na stadion dlouho odmítal, až do 26.12. letošního roku, kdy souhlasil s návratem a usedl v publiku na zápase proti WHU.

Wenger přiznal, že se v roce 2018 cítil vyštván z klubu. Klub v té době chtěl dát prostor novému manažerovi na to, aby se prosadil a některé věci v klubu si nastavil podle svého.

To se pod Unaiem Emerym nepodařilo, změnilo se to až pod Mikelem Artetou, jeden z dřívějších kapitánů právě Arsene Wengera nyní úspěšně dovedl novou generaci mladých, talentovaných hráčů až na první místo Premier League.

Arteta i dřívější funkcionář David Dein se již několik měsíců snažili přesvědčit Wengera k návratu „domů“. Ten nakonec souhlasil a od fanoušků si během pondělního vítězství s WHU vysloužil vřelé přijetí.

Zejména bývalá žena Arsene Wengera, Anni Brosterhous, působila velice dojatě po reakci fanoušků na jeho návrat. V poslední době jeho vlády byla fanouškovská základna dost rozpolcená v názoru, zda by měl jako manažer pokračovat, nebo skončit.

Nikdy však nebylo pochyb o tom, že jej všichni berou jako jednu z největších ikon klubu a obrovská touha fanoušků po jeho návratu byla nastíněna jeho dřívějšímu velkému příteli Davidu Deinovi na posledním setkání Arsenal Supporters Trust.

Dein přiznal, že Arsene byl raněn tím, jak jeho působení, po více než 22 letech, během nichž získal 3 ligové tituly, rekordních 7 FA Cupů a ve 20 sezonách v řadě skončil nejhůře v TOP 4, v klubu skončilo.

Wenger byl vyfotografován v šatně hned s několika hráči (zejména Saka se s ním toužil setkat pozn. překl.) a Arteta se nechal slyšet, že doufá, že jej v nejbližší době uvidí častěji.

V klubu došlo od Wengerovy vlády k více změnám, například jeden ze záložníků ve Wengerově slavném týmu Invincibles ze sezony 2003/2004, Edu, nyní v klubu působí na pozici sportovního ředitele.

Wenger nyní působí ve Fifě na pozici ředitele rozvoje, ale po 1235 zápasech v pozici manažera Arsenalu, se pro něj klub stal jeho součástí. Od svého konce v Arsenalu odmítnul dvě nabídky trénovat tým v Premier League, protože si nemohl představit, že by musel bojovat proti svému Arsenalu. Už během jeho působení v Arsenalu odmítl nabídky trénovat týmy jako Real Madrid, Barcelona, Manchester United, nebo Anglickou reprezentaci.

Zdroj: /Telegraph/