Co se dělo s Manuelem Almuniou?

Asi každý si všimnul, že náš brankář nebyl od začátku sezóny ve své kůži. Nikdo pořádně nevěděl proč vlastně, až nyní známe velmi smutnou odpověď…

Manuela postihla rodinná tragédie, matka jeho manželky totiž zahynula při dopravní nehodě, a „Hliník“ měl se svou tchýní velmi vřelý vztah, proto ho tato událost pochopitelně velmi psychicky zdeptala.

A ačkoli se snažil 32-letý gólman projevovat jako dokonalý profesionál, snažil se na trénincích a i během zápasů, přesto nebyl úplně na 100% ve své kůži, což je více než pochopitelné. To samozřejmě nemohlo utéct pozornosti vševědoucího manažera Arséna Wengera, který se rozhodl, že jedniččce Arsenalu mezi třemi tyčemi poskytne čas, aby se s nastalou situací mohl co nejlépe vyrovnat, a v bráně ho tak nahradil Ital Vito Mannone.

Ten si ovšem vedl nad očekávání dobře, a jak fanoušky, tak i odborníky oslnil svým výkonem proti Fulhamu, ovšem v posledních zápasech se začala v plné nahotě ukazovat jeho nezkušenost, a tak se mezi tři tyče proti Spurs postavil opět bývalý gólman Almérie.

Je otázkou, jak si nadále Almunia povede, a zda-li nebude na jeho hru mít tato tragédie vliv. Upřímně doufám, že se dá dohromady a opět to bude ten starý dobrý Manuel, který nás nesčetněkrát v minulé sezóně podržel.

Don’t give it up, Manuel!

/Daily Mirror, vlastní/