Co se o nás píše

Určitě mi dáte zapravdu, že pokud jste si dnes otevřeli některý ze zahraničních zpravodajských webů, záložku sport či fotbal, všude plníme titulní strany. Bohužel to není nic, čím bychom se mohli chlubit. Ze všech stran se to na nás hrne jako lavina, která, jak 99% fanoušků Arsenalu doufá, smete i Unaie Emeryho. Jedno je jasné, klub má na dnešní ráno naplánovanou mimořádnou schůzku, kde, jak se předpokládá, budou řešit budoucnost AFC, potažmo setrvání UE na manažerském postu. Má to trochu hořko sladkou příchuť. Vždyť na to potřebovali „pouze“ 7 zápasů bez výhry v řadě a nejhorší výsledek za posledních 27 let. Než se však dozvíme, co náš board vymyslí, můžeme se podívat na to, co o nás píší přední anglická či světová média.

Skysports.com

Tlak na hlavního trenéra Arsenalu Unaie Emeryho vzrostl poté, co Eintracht Frankfurt o gól porazil protější stranu 2-1 na Emirates Stadium. I přes porážku by se Gunners měli kvalifikovat do další části EL, s výjimkou porážky o pět branek proti Standardu Lutych. Další špatný výsledek ale nechává Emeryho pevně na okraji Emirates, těsně před jejich střetnutím proti Norwichi.

V pátek ráno se setkají vedoucí postavy Arsenalu, aby diskutovali o nejhorším výsledku od roku 1992 poté, co strana Unaie Emeryho ztratila doma zápas s Eintrachtem Frankfurt v Evropské lize 1-2.

Mirror.co.uk

Unai Emery je chodící mrtvý muž a je jen otázkou času, kdy ho vyhodí. Fanoušci to vzdali, hráči ztratili víru a hrozná noc a ponížení by měli znamenat konec pro Unaie Emeryho. Neexistovala zde žádná vášeň, žádná naděje a zábava byla dávno nahrazena jedovatou atmosférou v napůl prázdných ochozech na Emirates. Apatie se otočila v hněv, když byl tým „vybučen“. Arsenal nyní prošel sedmi hrami bez vítězství a možná jedinou Emeryho záchranou bude odejít sám, než aby se odstřelil v Norwichi. Pokud má hierarchie Arsenalu někoho ve svých řadách, měli by přestat ztrácet čas se zbitým manažerem, který ztratil naději.

Bylo to tak špatné, jak jen to mohlo být, protože Eintracht Frankfurt byl hrozný a jen to ukazuje, jak daleko se Arsenal za 18 měsíců pod Emerym dostal. Emery vypadá jako manažer, který nemá žádný plán, jeho tým nemá žádnou identitu a vyústil v úplné rozdělení vztahů mezi fanoušky, hráči a klubem.

Výsledek na Emirates proti Frankfurtu pouze podtrhuje problém, který je v šatně. Hráči za něj totiž už nehrají. Pod Arsenem Wengerem to býval velký klub plný tradic a slávy, ale teď je jen bledou napodobeninou pod Unaiem Emerym, který ztratil svoji hloubku a vypadá jako druhořadý manažer. Vybrali si špatného nástupce, kterému obuli příliš velké boty, do kterých nikdy nedorostl. Emery byl specialistou na vítězství Evropské ligy, ale teď nemůže dosáhnout ani toho.

Thesun.co.uk

„Vyhoďte ho“ Granit Xhaka se smál a poplácával s protihráči, když fanoušci Arsenalu zuřili po hrozné porážce od Eintrachtu. Fanoušci Arsenalu jsou naprosto vzteklí kvůli Granitu Xhakovi, který byl spatřen, jak se směje a žertuje s hráči Frankfurtu. Švýcarský záložník hrál poprvé od svého incidentu s fanoušky, který se stal před měsícem. Poté, co byl vybrán do zahajovací 11 proti Eintrachtu, byl Xhaka vřele přivítán fanoušky. Fanoušci čtení jeho jména na Emirates odměnili potleskem. Všechny dobré pocity ochladly poté, co sudí naposledy zapískal. Xhaka to milionkrát zhoršil rozhovorem s mezinárodním týmovým kolegou Gelsonem Fernandesem a bývalým týmovým kolegou z Basileje Davidem Abrahamem. Smál se a žertoval a vypadal, jako by ani před pár minutami neprohrál. Fanoušci Arsenalu na sociálních sítích zuří a požadují jeho prodej v lednovém přestupovém období.

Bývalý útočník Arsenalu John Hartson byl výkonem dotčen stejně: „Ve výkonu Arsenalu nebyla naléhavost. Velmi nevýrazné. Vypadalo to, že nemají od manažera žádný směr, pokud jde o to, jak mají hrát. Celkově vzato jsem z tohoto představení velmi zklamaný.“

Legenda Arsenalu Martin Keown dodal: „Jednalo se o absolutní hanbu.“

Theatletic.com

Je stále více pravděpodobné, že Unai Emery bude dnes po 18 měsících ve vedení propuštěn jako hlavní trenér Arsenalu. Čtyřicetiletý Španěl vystřídal Arsene Wengera 23.května 2018 a minulý rok vedl klub do finále Evropské ligy. V letním přestupovém okně hodně utrácel a zažil rozumný začátek sezóny, kdy ztratil pouze jeden z 11 zápasů. Ale alarmující pokles ve formě znamenal, že Gunners nezaznamenali vítězství napříč sedmi zápasy ve všech soutěžích a při rostoucí nespokojenosti mezi hráči, zaměstnanci a fanoušky spekulace o Emeryho budoucnosti zesílily. Unai Emery dostal plnou podporu v hierarchii Arsenalu ve veřejném i soukromém sektoru a záměrem klubu bylo s bývalým šéfem PSG a Sevilly posoudit celou situaci až příští léto, protože je smluvně vázaný až do roku 2021.

Vím, nebylo to pěkné čtení. Zvláště pokud se jedná o slova legend Arsenalu. Ať už dnešní schůzka dopadne jakkoliv, jedno je jisté. Včera bylo pozdě.