Coquelin – Tím ukázal skvelý charakter

Francis Coquelin, ktorý neskrýval potešenie z toho, že bol opäť súčasťou prvého tímu, hovoril o odohranom zápase.

O víťazstve
V prvom rade som rád za víťazstvo. Myslím, že to bol z našej stany dobrý zápas, ale Bolton postavil silný tím. My sme hrali s mladým tímom, ale vzhľadom na to, že sme otočili na 2:1 a vyhrali, počínali sme si skutočne dobre.

O góle BoltonuDostali nás tým pod tlak a museli sme začať hrať naozaj lepšie. V prom polčase sme nehrali moc dobre, s loptou sme sa nepohybovali dostatočne rýchlo. Boss nás o to cez prestávku požiadal, tak sme to zmenili. Pri tom góle sme zaváhali, ale  celkovo sme sa z toho dostali pomerne rýchlo. Andrei len päť minút nato skóroval.

O Andreiovi
Všetci vieme, že je dobrý hráč. Má dobrý prvý dotyk, vie dať gól, prihrať naň. Myslím, že dnes bol pre nás veľmi platným. Veľmi nám pomohol. Mohli sme vidieť, že jeho dotyky s loptou  sú úžasné.

O charaktere
Myslím, že sme ukázali skvelý charakter. Treba podotknúť, že niektorí hráči dnes absolvovali svoj debut, ako napríklad Nico Yennaris, ktorý hral dnes skutočne fantasticky. Rovnako aj Ignasi Miquel.

O Nico Yennarisovi
Myslím, že je viac stredopoliarom, ale vie zahrať aj na pravom beku. Dnes odohral fantastický zápas a dúfajme, že v tom bude pokračovať.

O svojej aktuálnej situácii
Je to super. Hral som už niekoľko zápasov –  aj veľké – a vždy, keď ma boss potrebuje, snažím sa dať na ihrisku zo seba všetko.

O spolupráci s Frimpongom
No, je to trošku zvláštne. Rozpráva som o tom s Jackom a povedal som mu, že keby nie je zranený, mohli by sme hrať v strede všetci traja, ako tomu bolo v roku 2009 – pri víťazstve Youth FA Cupu. Ale bolo to skvelé hrať s Emmanuelom. Poznám ho už od svojho príchodu, takže sme to mali ľahšie.

O nádeji na víťazstvo poháru
Áno. Dnes sme ukázali skvelý charakter a vďaka tomuto víťazstvu môžeme ísť ďalej a vyhrať to.