CZ & SK Gooners : Prešovský kraj

Každý týden představíme jeden kraj a goonery v něm. 

Každý týden o víkendu, velice často i dvakrát do týdne, vybíhají The Gunners na trávník Emirates či na trávníky stadionů svých soupeřů, aby bojovali o ligové či jiné body.

Stejně jako hráči, i fanoušci „vybíhají“ do svých pubů, ke svým počítačům nebo televizím, aby prožívali se svým týmem každou chvilku.

CZ a SK Supporters Club má přes 600 členů, ale ne všichni moravští, čeští nebo slovenští fans Arsenalu jsou členy Supporters Clubu. Ať členové či nečlenové SC, scházejí se fanoušci Arsenalu v různých městech a různých pubech či sportbarech, kde jsou k dispozici přenosy z Premier League. Většinou však se scházejí pouze ti fanoušci, kteří se osobně znají, ať ze Supporters Clubu nebo z práce, studií či tohoto webu. Mnozí se pak často zde v diskuzích dotazují, kde se v tom či jiném městě dají sledovat, s dalšími „stejně postiženými“, utkání našeho týmu.

Bývávaly doby, kdy nám na webu fungovala komunita, kde se fanoušci mohli „regionálně poznat“, bohužel, technické problémy se nepodařilo odstranit a tak osud komunity je zatím neznámý.

Aby naše redakce vyhověla přání řady z Vás, startujeme dnešního dne seriál o fanoušcích z krajů a měst či obcí naší bývalé federace.

Cíl je jeden : seznámit Vás, kanonýry.

Postup je jednoduchý :

Každý týden v pondělí nebo v úterý vydáme článek (podle hracího kalendáře), který bude patřit jednomu kraji naší federace a v něm žijícím kanonýrům.

Na Slovensku mají krajů 8, na Moravě 4 a v Čechách 10. Bude nám to tedy, než se dozvíme, kde všude se kanonýři scházejí a také kolik jich z různých krajů je, trvat bratru 22 týdnů. Takže někdy v polovině března budeme vědět, na čem jsme, a to nejen v ligové tabulce :-). 

 

Díl první : Prešovský kraj

Takže, kanonýři z Prešovského kraje, pište odkud jste a kde a jak sledujete Arsenal, zda doma, přes net nebo satelit, nebo kde se scházíte. A zda se třeba nechcete scházet na sledování zápasů v některé „pivnici“, třeba nad oroseným Šarišom. Pište, s kým se scházíte a kde, jaké jsou možnosti třeba srazů regionálních či případně srazů celého Supporters Clubu. Uvítáme každou ponámku, postřeh, námět, nápad. 

Všechny Vaše poznatky potom zaneseme do fóra na našem webu tak, aby každý nový gooner už nikdy neměl problémy své kamarády najít. Bude záležet jen na Vás, jaké necháte v diskuzi kontakty na sebe nebo na místa, kde Arsenal sledujete a jak je budete v budoucnu ve fóru aktualizovat. 

Jen chci požádat netrpělivce, kteří pod cizí kraj budou psát o místech srazů z jiných luhů a hájů Čech, Moravy či Slovenska, aby své vášně krotili. Kdo bude tak netrpělivý, že nevydrží, až na jeho kraj dojde řada, může se zatím vyřádit v našem fóru či jinde v diskuzi.

K dotazům, proč začínáme na východě naší bývalé federace, odpovím jednoduše : právě proto, že dříve, v dobách minulých, se skoro se vším většinou začínalo právě na opačném konci, a to byla chyba. Vezmeme to pěkně od východu Slovenska přes Moravu a Prahu až na západ Čech.

 

Příště : Košický kraj

 

/Patrick a redakce gunners.cz/