DAN o případném odchodu Kolečka

I když je něco málo před půlnoci pořád se mi nechce spát, protože si v hlavě neustále probírám možné příčiny proč by Kolo Toure jeden z mých nejoblíbenějších hráčů v historii mého fandění chtěl odejít z Arsenalu do tak hnusného klubu jakým bude v budoucnosti Manchester City.

 

Po dnešním rozhovoru Wengera pro ArsenalTV jsem stoprocentně přesvědčený, že Toure odejde. Dokážu si představit a vžít se do reakce všech lidí, kteří si tento článek přečetli. Taky jsem to pár desítek minut rozdýchával.Ale poté co jsem uklidnil hladinu adrenalinu tak bych rád dal dohromady možné příčiny proč tomu tak je.

Máme v Arsenalu takových šest až sedm hráčů, kteří můžou nastupovat na pozici středního obránce. Všichni bychom rádi viděli odchod Mikaela Silvestreho a většina i Philla Senderose, ale všechno je to otázka nabídky a poptávky. Jestli tyhle dva nikdo nechce musí odejít někdo jiný.  Což je vcelku zákonité, protože sedm hráčů za sezónu, i při naší  tradiční marodce na tomto postu nevyužiješ..

Silvestre, i když si vážím většiny hráčů, kteří za AFC hráli nebo hrají v součastné formě bych jak my tady na severu Moravy říkáme nedal za něj pytel shnilých jablek, proto se o něj asi nikdo nezajímá. Případní francouzští zájemci si počkají jeden rok pak bude úplně zadarmo. Big Phill podle dobře informovaného zdroje, který nám v Rakousku prozradil měl zájem ve své kariéře v Arsenalu pokračovat, ale Wenger a vedení klubu ho chce prodat. Jeho cena se pohybuje kolem 3 mil. liber, ale zatím jak to vypadá tak se zájemci příliš nehrnou a je možné další roční hostování.

Ale zpět ke Kolečkovi. V zimě, když tři měsíce pravidelně i díky zranění nehrával požádal o přestup do City. Wenger však tento trejd zatrhl, protože v té době jsme hráli ještě o dva poháry a bojovali o čtvrtého fleka a potřebovali jsme udržet široký kádr. Dnes i přesto, že jsem vyhráli opět kulový se to ukázalo jako dobrý tah, protože si nedokážu představit, že bychom při zranění Gallase a Djourou hráli o čtvrté místo se stoperskou dvojicí Song – Silvestre.

City, když nezískali Terryho se k přestupu vrátilo a přišlo s údajnou nabídkou 16 mil. liber a platem pro Kola ve výši 120 tisíc liber týdně tedy asi o 50 tisíc více než pobírá na Emirates Stadium. Toure se možná rozhodl nabídku přijmout, oslovit Wengera a v létě odejít z Arsenalu. Ví, že bude hrát na nejvyšší úrovni takových pět let, získá  v novém klubu novou motivaci a jeho plat bude rovněž solidní. Tak proč by to s těmi arabačemi nezkusil.

Kolečko má dva roky do konce smlouvy. Pokud chce jít a nemá v plánu ji prodloužit tak ať raději odejde teď za 16 mil. liber než za nějaký rok, kdy z té částky dostaneme třetinu nebo za roky dva, kdy půjde zadarmo.

Druhá možnost je, aby mně tady někdo neobvinil, že jsem nějaký Wengerovec, protože mi to přijde, že náš web se nakazil nějakým virem z bulvárního portálu eur*fotbal, kde dnešní omladina vykládá své fotbalové moudra a kde podpořit svého manažera je skoro hrdelní zločin, i když abych nebyl takový ras i tam najdete pár solidních vyjímek třeba Bruce :))  Pokud se rozhodl Wenger prodat  a odepsat Toureho z důvodu pěkné finanční částky, vyřešení sporu s Gallasem, slabší výkonnosti v letošní sezóně nebo dát šanci Vermaelenovi, Djourou, Songovi a nedej bože Silvestremu tak dělá obrovskou chybu, protože odejít měl rozhodně někdo jiný a on je manažer, který za to zodpovídá. Před sezónu bylo jasně řečeno nebudeme extra nakupovat, ale chceme udržet součastný kádr což se nám opět jak si nedaří. Kolečko, když se podíváte na všechny stopéry tak je rozhodně nejlepší a k tomu opravdový srdcař / aspoň v to teda doufám/. A který klub, který chce hrát o titul nechává odejít svého nejlepšího obránce a posiluje tak svou konkurenci.

A poslední možnost podle mně je zásah vyšší moci. Klub možná potřebuje peníze / asi se nedovíme jak to doopravdy je/ a prodej hráčů je takovou jedinou možnou variantou jak je získat. V dnešní době přestupní trh až na pár vyjímek lehce stagnuje a City se svým majitelem jsou jediný schopni zaplatit pěkný obnos. Tak jim toho Toureho prodáme. On to Wenger nějak zvládne vždyť jsme mu koupili toho Vermaelena a vždyť všichni víme, že je to dobrák, který si nikdy do novin nebude na nás stěžovat. Je to pořád lepší, když odejde Kolo než, aby tady s námi seděl ten uzbecký soudruh :).

Uvidíme co se stane v příštích 24 hodinách. Snad to dopadne dobře a hráč, kterého snad mají všichni rádi se rozhodne ukončit kariéru v našem dresu.

Když to dopadne špatně tak si musíme říct přežili jsme odchod Vieiry, Henryho, LeBoba, Freddieho a dalších. Přežijeme i odchod King Kola, protože hráči, manažeři, trenéři a majitelé odcházejí pouze fanoušci zůstávají.

Snad se sejdeme v lepších časech.

s pozdravem DAN

PS: Druhá část bude následovat po odchodu Kolečka a vyjádření všech zainteresovaných, kéž bych ji nemusel psát 🙂