David Dein opustil Arsenal

ŠOK !!!! Vedení klubu včera oznámilo, že dloholetý viceprezident David Dein opouští Arsenal.Oficiálním důvodem je nesouhlas s ostatními členy vedení klubu o možném prodeji Arsenalu.

 

Předseda Gunners Peter Hill-Wood poděkoval Deinovi za spousty let práce ve prospěch klubu.

" Jménem vedení klubu bych rád vyjádřil naši vděčnost Davidu Deinovi za mnohaleté služby, které pro klub udělal. Upřímně litujeme, že mezi vedením klubu a Deinem je příliš velká názorová neshoda, která vede k tomu, že naše cesty se musí rozejít."

Hill-Wood by rovněž rád uklidnil všechny fanoušky, akcionáře a zaměstnance. Vedení klubu, které vlastní 45,45% akcii Arsenalu se rozhodlo posunout prodej akcii nejmín o další rok.

Americký magnát Kroenke vlastní 11,26 % akcii klubu. Spekulovalo se, že v příští sezoně bude hrát v Premierleague další klub s americkým investorem, ale členové vedení klubu Danny Fiszman, lady Nina Bracewellová Smith a Richard Carr, kteří mají dohromady 44 % se rozhodli, že amikovi svůj podíl neprodají.S čímž Dein zřejmě nesouhlasil.

" Tito lidé milují Arsenal , nepotřebují peníze a nemají nejmenší zájem prodávat své akcie. Klub pracuje pro fanoušky, zaměstnance a hráče. Akcionáři upřednostňují ponechat si kontrolu nad klubem, než jej prodat nějakému cizinci, který nemá takovou podporu jako oni."

" Nemají zájem mít na kontě v bance o nějaký milion liber navíc. Jsme tady pro Arsenal FC. Byli bychom šokování, kdybychom viděli odcházet náš klub za Atlantic" zakončil Hill-Wood.

David Dein přišel do Arsenalu v roce 1983, když koupil za 292 000 liber 16 % akcii klubu.

/ arsenal.com, guardian, skysport /