Deadline Day

Už je to tady. Po dlouhých týdnech často únavných spekulací jsme dorazili až do cíle.

Dnes o půlnoci se uzavře přestupové okno a my budeme mít od všech těch „zaručených“ zpráv na pár měsíců pokoj. Osobně už neočekávám žádné příchody a pravděpodobně se dočkáme pár odchodů. Podle posledních zpráv má z klubu namířeno Serge Gnabry (Werder Brémy) a Jack Wilshere, který by měl odejít pouze na hostování. V rámci celého dne vás budeme informovat, takže zůstaňte s námi.

08:12 – Z původních pěti zájemců o služby Jacka Wilshera zbyly jen dva – Crystal Palace a Bournemouth. Jeho odchod se zdá jako nevyhnutelný. /SkySports/

08:50 – Trenéři Pardew (Crystal Palace) i Howe (Bournemouth) se prý včera setkali s Jackem Wilsherem osobně. Čeká se na rozhodnutí hráče.

09:00 – Deadline Day se netýká jen Arsenalu, ale celé Premier League (překvapení?). Zde je seznam deseti hráčů, kteří budou dnes nejsledovanějšími, alespoň podle BBC: Jack Wislhere (Arsenal), Moussa Sissoko (Newcastle), Saido Berahino (WBA), Lamina Kone (Sunderland), James McCarthy (Eveton), Wilfried Bony (Citizens), Mario Balotelli (Liverpool), Samir Nasri (Citizens), Islam Slimani (Sporting), Mamadou Sakho (Liverpool).

09:10 – Mimo budoucnosti Jacka Wilshera je dnes ve hře také setrvání Serge Gnabryho v klubu. Německý reprezentant zazářil na olympijských hrách a vstupuje do posledního roku svojí smlouvy. Arsenal mu nabízí prodloužení, ale o hráče má zájem Bayern Mnichov a Werder Brémy a oba kluby jsou prý ochotny zaplatit kolem deseti milionů euro.

09:30 – Dnes odpoledne se v Nyonu koná UEFA Elite Club Coaches Forum, kterého se účastní mimo jiné Arsene Wenger, Jose Mourinho, Luis Enrique, Zinedine Zidane, Carlo Ancelotti, Massimiliano Allegri a mnozí další. To jen abyste se nedivili, že se nemůžete Arsenovi dovolat.

09:40 Podle sportovní rubriky Badische Zeitung je přestup Serge Gnabryho do Werderu Brémy otázkou nejbližších hodin. Ovšem Werder údajně nabízí částku pouze pět až šest milionů euro. Podle Franka Baumanna, zástupce Werderu, je přestup rámcově domluven, řeší se jen detaily. Možnost, že by Gnabry přes přestup do Bayernu zamířil do Werderu pouze na hostování, Baumann odmítá. Přestupní okno se v Německu uzavírá dnes v 18.00.

09:55 – Ben Fairthorne informuje, že Real Madrid informoval záložníka Isca, že mu umožní odchod z klubu. Na vině je přetlak ofenzivních hráčů v Realu. Isco byl údajně v hledáčku Spurs, ti se ale nyní plně soustředí na získání Moussa Sissoka z NUFC. Dokáže někdo spočítat, kolikrát byl Isco spojován s Arsenalem? A hodil by se nám takový hráč?

10:00 – Podle L’Equipe je Mathieu Debuchy na odchodu do Španělska. Zájem má RCD Espanyol, Arsenal ale zvažuje, zda si jej s ohledem na zdravotní stav naší obrany neponechá jako zálohu. Sám hráč se netají tím, že z jeho pohledu už nemá spojení s Arsenalem budoucnost.

10:05 – Mezi zájemci o Jacka Wilshera byl údajně i Pep Guardiola, ale Arsene Wenger odmítl možnost posílit kohokoliv z konkurentů v boji o titul. /Metro/

10:10Jack Wilshere se prý rozhodl a zamíří na roční hostování do Crystal Palace. Alespoň to tvrdí sportovní novinář Emanuale Gulianelli na twitteru.

10:25 Gedion Zelalem by mohl zamířit na roční hostování do Boltonu. /ESPN/

11:07Mathieu Debuchy a Chuba Akpom údajně zůstanou v klubu a budou bojovat o místa v sestavě.

11:40 – Sky Sports Germany informuje, že Serge Gnabry prošel lékařskou prohlídkou a dnes odpoledne bude oznámen jako nová posila Werderu Bérmy. Odstupné za hráče by mělo být ve výši 6,5 milionů euro.

12:05 – AS Řím se přidává k zájemcům, kteří chtějí přivést na hostování Jacka Wilshera. /SkySports/

12:50 – Německý Kicker informuje, že Werder Brémy dnes v 15:30 na tiskové konferenci oficiálně představí Serge Gnabryho jako novou posilu.

12:55 – AS Řím se prý už od včerejšího dne snaží přesvědčit Arsenal a Jacka Wilshera, že je tou správnou destinací pro hráče. Na rozdíl od zmiňovaných Crystal Palace a Bournemouthu může nabídnout účast v evropských pohárech. Podle mnohých je to nyní souboj mezi Szczesnym a Afobem, kdo svého kamaráda přiláká…

13:05 – K tématu Jack Wilshere se dnes budeme vracet asi nejčastěji. Od okamžiku, kdy bylo zřejmé, že Arsenal je ochotný uvolnit jej na hostování, se prý sešlo 22 nabídek od různých klubů.

14:05 – Přesně po hodině tu máme další informace ohledně Jacka Wilshera. Podle informací Davida Ornsteina z BBC se zástupci AS Roma již dohodli s zástupci hráče. Vše další již závisí pouze na Arsenalu.

15:05 – Nové zprávy po hodině, opět se týkají Jacka Wilshera. AS Roma tlačí na pilu a nabízí, že bude platit 80% Jackova platu. Nedá se čekat, že někdo nabídne více, možná dokonce ani stejně. Hráč by přesto nejradši zůstal v Londýně.

15:15 – David Ornstein z BBC přináší zajímavý pohled na jednání mezi AS Roma a Arsenalem. Arsenal se zatím staví k nabídce italského klubu odmítavě. Jedním z důvodů pro tento postoj je prý přístup italského klubu k letní poptávce Kanonýrů na možnost získat stopera Manolase.

15:20 – Abychom si trochu vážili toho, co máme, podívejme se k sousedům. Jejich trávník totiž tentokrát není zelenější. Chelsea marně od počátku přestupního okna shání stopera – košem dostala v případě Koulibalyho i Romagnoliho, dnes se neúspěšně (zatím) snaží koupit z PSG zpět Davida Luize a nyní by prý aspoň chtěla na hostování Abdennoura z Valencie.

15:30 – Newcastle dnes opakovaně čelí pokusům o získání Moussy Sissoka ze strany Spurs. Hráč, který se předvedl ve výborném světle na letním Mistrovství Evropy, má pro klub cenu £30 milionů. Newcastle odmítá možnost hostování nebo snížení ceny – prostě třicet nebo nic. Najde se další zájemce, ktrerý vstoupí do hry?

15:50 – Ačkoliv je prý přestup Serge Gnabryho do Werderu hotová věc, na oficiální potvrzení stále čekáme.

15:55 – A dočkali jsme se. Serge Gnabry je oficiálně hráčem Werderu Brémy.

17:15  – Jack Wilshere by měl nakonec odejít na hostování do Bournemouthu. Informuje o tom David Ornstein z BBC.

19:07 – Čtyřiadvacetiletý Jack Wilshere je údajně již na zdravotní prohlídce v aktuálně 19. celku anglické Premier League, kde by měl rok hostovat. V týmu by se tak měl potkat se svým kamarádem, Benikem Afobem.

20:57Kelechi Nwakali bude hostovat v následující sezoně v nizozemském celku MVV Maastricht.

21:10 – Je hotovo. Jack Wilshere bude příští sezonu hostovat v Bournemouthu.

22:29 – Glen Kamara má namířeno do Colchesteru, kde bude hostovat až do ledna 2017.

00:00 – Přestupové okno se uzavřelo. Děkujeme za vaši důvěru a pozornost po celé přestupové období. Přeji za celou redakci dobrou noc.


Shrnutí přestupového okna

Příchody: Xhaka, Holding, Asano, Nwakali, Peréz, Mustafi

Odchody: Gnabry (Werder Brémy), Silva (Fluminense), Hayden (Newcastle), Flamini, Arteta, Rosický (vypršela smlouva)

Hostování: Wilshere (Bournemouth), Kamara (Colchester), Chambers (Middlesbrough), Campbell (Sporting), Asano (Stuttgard), Nwakali (Maastricht)