2x s Abou Diabym o zraněních

 

Abou Diaby říká, že touží po tom, aby mohl splatit důvěru Arséna Wengera, kterou do něj vložil. Dále chce dokázat, že v konečném hodnocení kariéry si bude moci říct, že byl pro Arsenal důležitým hráčem.

Francouzský záložník tuto sezónu nastoupil pouze ke třem utkáním tuto sezónu, avšak jeho manažer stále věří, že může být jednou z hlavních hvězd Gunners.

Diaby připouští, že bylo velmi těžké se poprat se zdravotními problémy, ale říká, že důvěra všech ostatních mu velmi pomohla.

„Stále potřebuji pokračovat v návratu a soustředit se na každý den mé rehabilitace.“

„Fotbal samotný mě velmi motivuje, protože to je věc, kterou miluji. Také tu je má rodina, spoluhráči, manažer a zdravotnický personál – všichni mi velmi pomohli.

„Je to pro mne velká motivace, když o mě Boss říká, že budu vynikajícím hráčem. Jsem mu za to velmi vděčný a chci mu ukázat, že se nemýlí.“

Abou Diaby dále tvrdí, že jeho zranění jsou nic v porovnání s hráči, kteří se museli celou kariéru potýkat se zraněními, které ohrožovali jejich život.

Bývalý Gunner Fabrice Muamba se stále zotavuje ze srdeční zástavy, kterou utrpěl minulý měsíc při utkání Boltonu proti Spurs, zatímco francouzský reprezentant Eric Abidal musel podstoupit transplantaci jater.

Diaby utrpěl množství zranění, které mu povolili pouze tři starty za celou dosavadní sezónu. I přesto tvrdí, že by mohlo být o mnoho hůře.

„Abych byl upřímný, při určitých situacích jsem přemýšlel o své budoucnosti, ale je důležité zůstat pozitivní.“

„Pokud jste často zraněný a nemůžete najít příčinu, vždy je to obtížné. Jediné co můžete dělat je to, že budete hledět dopředu a myslet pozitivně.“

„Vždy se v životě můžou naskytnout horší situace než ta, která se přihodila mně. Dokonce i ve fotbale, stačí se podívat, co se stalo Muambovi nebo Abidalovi. Můj problém je oproti tomu nic.“

/arsenal.com/