Djourou: Cesc nás nesmí rozptylovat

Johan Djourou tvrdí, že si Arsenal nemůže dovolit, aby se nechal rozptylovat spekulacemi okolo Cesca Fabregase.

Stále zůstává nejasné, zda bude kapitán Cesc Fabregas v Arsenalu pokračovat. Ten se vyjádřil, že by si přál svůj návrat do rodné Barcelony.

Barcelona je odhodlána, že přivede svého bývalého žáka zpět na Nou Camp, ale nemůže se s Arsenalem shodnout na výši odstupného. Viceprezident Barcelony Josep Bartomeu ale v klidu naznačil, že má Barcelona na přestup ještě celé léto.

Budoucnost kontraktu rebelujícího Samira Nasriho, který se ve čtvrtek vrací do londýnského Colney, je také stále na vážkách. Pokračující fámy by ale neměly vyrušit tým Arsene Wengera. Ten se začal připravovat na novou sezónu a na kvalifikační zápas o ligu mistrů, který je na programu příští měsíc.

Švýcarský obránce tvrdí, že se hráči musí soustředit na svou práci, než se starat o titulky novin, které píší o masivním odchodu hráčů.

“Jsme si vědomi toho, že se bude o Cescovi psát, ale my víme, o co se snažíme a jaké jsou naše cíle.“

“Chceme být úspěšní, takže se tím nesmíme nechat rozrušit. Pokud Cesc odejde, tak odejde.“

Djourou si nicméně myslí, že vždy, když odejde hvězdný hráč, tak dostane šanci někdo další.

“Může to tak být, protože když se podíváte na hráče, který se normálně prosadí, tak se to stane tehdy, když někdo jiný odejde,“ dodal Djourou pro magazín Match of the Day.

“Jsem si jistý, že pokud někdo odejde, tak jej zase někdo zastoupí.“

Arsenal se v loňské sezóně sesypal po finálové porážce v Carling Cupu proti Birminghamu na londýnském Wembley. Ihned poté neuspěl ani v Evropě, vypadl s FA Cupu a nakonec zkolaboval také v lize.

Djourou je přesvědčený, že tyto nelichotivé zkušenosti Wengera poučili a jeho tým bude v příští sezóně opět velice vážně usilovat o přerušení dlouhého období bez zisku trofeje.

“Minulou sezónu jsme byli tak blízko trofeji, ale naopak také velmi daleko. Ještě nám něco málo chybělo, ale ne moc.“

“Je složité říci, co nám chybí. Máme hráče, kteří jsou stále velmi mladí a dospívají.“

“Zkušenosti jsou velmi důležité, ale když se v týmu podíváte kolem sebe, tak jsme tady spolu už hodně dlouho, takže se už nemůžeme vymlouvat na nezkušenost.“

/skysports.com/