Djourou chce být tvrdším hráčem

Švýcarský stoper se chce stát více agresivním v osobních soubojích. A věří, že mu to pomůže v tom, stát se lepším obráncem.

Djourou je znám svou všestranností v defenzívě a tuto sezonu dostává od Arséne Wengera hodně příležitostí, ukázat svůj potenciál. Ale Djourou soudí, že jeho hře k dokonalosti pořád něco chybí.

Obránce, který leto oslavil 21. narozeniny, se učí zápas od zápasu a s nabytými zkušenostmi se stává lepším a lepším. Ale to, co mu podle něj chybí, je agresivita v soubojích jeden na jednoho.

Djorou, který strávil polovinu minulé sezóny na hostování v Birminghamu, je přesvědčen, že rok 2008 bude mít v kalednáři označen jako povedený.

„Byl to pro mě dobrý rok. Sice jsem přišel z hostování zraněný, ale sklonil jsem hlavu a dřel jsem jak nejvíc umím a chtěl ze sebe dostat co nejvíc. A to teď v zápasech můžete vidět.

„Abyste byl dobrý obránce, nesmíte být hodní, jakmile to útočník uvidí, pozná vaši slabost. Musíte být nepříjemní dotěrní a vlezlí, ale ne způsobem, že budete lámat nohy soupeřovým útočníkům jak na běžícím pásu, ale způsobem, jakým pokrýváte míč a stavíte se k hráči.
Pokud hrajete proti někomu, kdo se bojí pořádně zabrat, tak toho začnete využívat ve svůj prospěch. Musíte ukázat, že nemáte starch a že máte vůli zvítězit.


Hostování mi výrazně pomohlo, protože jsem se vrátil zpátky s větším sebevědomím a vůli něco ukázat a předvést. Hodně mi to pomohlo a samozřejmě mi pomáhá trenóvání s obránci světové třidy, jakými jsou William a Kolo.

Ukázal jsem Bossovi, že na mě může spoléhat a dokážu mu že se na mě může spolehnout ve všech směrech“

/skysports/