Doma musíme vyhrávat, trápí Aubameyanga

Představil se jako kapitán týmu. V úvodním poločase byl Pierre-Emerick Aubameyang u vyrovnávací branky, ve druhé půli mohl strhnout náskok na svoji stranu, leč neuspěl. Po zápase odpovídal:

na to, že hřiště opouštěli s pískotem…
Netuším, zda je kritika v této chvíli oprávněná. Tým je stejně zklamaný jako fanoušci. Když to nejde, tak jsme první, kdo je znepokojený. I nadále se budeme pokoušet bojovat. Máme kvalitu na to, abychom se vrátili. Musíme bojovat.

na to, zda měl Southampton vyhrát…
Věděli jsme, že to nebude jednoduché. Když hrají venku, tak hrají uvolněně na míči a cítí se silní. Očekávali jsme, že budou hrát tímto způsobem. Jsme velmi zklamaní.

na to, proč to nefunguje…
Netuším, upřímně netuším. Každý se na to musí zeptat sám sebe, co může změnit a co přinést více. Každý to musí udělat, mnou začínaje. Pokusím se pracovat tvrdě a vrátit se na vítěznou cestu.

na to, kdy se to změní…
Doufáme, že nejdříve. Ve čtvrtek máme zápas. Od tohoto zápasu se to pokusíme otočit. V dané chvíli to není jednoduché pro nikoho. Jsme však chlapi a musíme pokračovat v tom, abychom to vyřešili. Jsme skupina a dokážeme najít řešení interně. To uděláme.

na postoj k zápasu…
Každý je zklamaný. Jak fanoušci, tak hráči. Dnes to nevycházelo. Není to pro nás dobrý výsledek. Hráli jsme doma. Musíme zde vyhrávat.

na pět zápasů bez výhry v Premier League…
Netuším, co je přesně špatně. Jediné, co můžu říct je, že jako tým se budeme snažit pokračovat v naší práci. Společně musíme najít řešení. Musíme zůstat silní. Jsme chlapi a musíme pokračovat v naší tvrdé práci.

na to, zda je to bod se štěstím…
Netuším, zda jsme měli štěstí nebo nikoliv. Je to bod. Není dostatečný.

/arsenal.com/