Druhou lednovou posilou se stal Cedric Soares. Přišel na hostování

Arsenal v závěrečný den přestupového okna ohlásil druhou posilu. Do klubu přišel Cedric Soares na hostování ze Southamptonu.

Osmadvacetiletý portugalský obránce v Premier League odehrál více než sto zápasů, do Sotonu přišel v roce 2015.

Cedric začal s kariéru ve Sportingu Lisabon, debut si zapsal v devatenácti letech.

Zkušený fotbalista se objevil ve třiatřiceti zápasech v národním dresu. Zahrál si na Mistrovství světa 2018 a byl součástí vítězného týmu na Euru 2016.

Dvakrát během kariéry si prošel hostováním. V Portugalsku nastupoval za Academicu a v průběhu působení v Southamptonu na chvíli odešel do Interu Milán.

„Cedric má bohaté zkušenosti s Premier League, samozřejmě také na mezinárodní úrovni. Je dalším silným přídavkem do naší defenzívy. Jedná se o hráče, který hraje s absolutním nasazením a energií,“ prohlásil o něm technický ředitel Edu.

Ohledně nového působiště se vyjádřil také samotný hráč, který do klubu mohl přijít před několika lety. „Upřímně, je to už nějaká chvíle. Bylo to blízko. Tehdy se to ještě nestalo, ale nyní děkuji Bohu, že už je to realitou. Jsem neuvěřitelně šťastný,“ nechal se slyšet Soares.

„Bylo pro mě důležité, abych sem přišel. Southampton mi dal příležitost hrát Premier League, ale toto je úžasný krok. Dosáhnout něčeho takového je neuvěřitelné,“ pokračoval nadšený fotbalista.

„Každý den a každý zápas ze sebe vydám to nejlepší. Snažím se být energický, hráč, který je všude. Považuji se za týmového hráče. Je však těžké o sobě mluvit! Ale jak už jsem řekl, pro tým a fanoušky odevzdám sto procent,“ dodal fotbalista, jenž bude hrát se sedmnáctkou.

/arsenal.com/