Džeko přestupuje do Arsenalu?

Britské deníky mají jasno. Edin Džeko míří na Emirates Stadium…

Podle anglických novinářů už probíhají jednání o příchodu reprezentanta Bosny a Hercegoviny na sever Londýna.

Ti ale zároveň jedním dechem dodávají, že o hráče projevil zájem i Manchester City, a jeden z těchto klubů pravděpodobně Džeka získá.

Wenger si je ale údajně jistý tím, že dokáže porazit konkurenci ze strany Citizens, hlavním důvodem jeho sebevědomí má pak být fakt, že Ligu Mistrů by si druhý nejlepší střelec Bundesligy za uplynulý ročník mohl zahrát jenom v Arsenalu.

Džeko v minulé sezóně vstřelil ve 32 utkáních 26 branek, čímž se značnou měrou podílel na tom, že Wolfsburg poprvé ve své historii ukořistil trofej pro šampióna Německa.

O Džeka se ale Manchester City zajímal už před dvěma lety, hráč ale nakonec zamířil, i navzdory nabídce mnohem vyššího platu, který mu nabízel klub z Eastlands, směrem Volkswagen Arena.

Nicméně, hned po jeho příchodu z Teplic si ho začali všímat skauti Arsenalu.

Před dvěma lety ho do Německa přivedl trenér Felix Magath pouze za 4 milióny liber. od té doby se jeho cena několikanásobně zvýšila. Po celou dobu jeho působení ho pak pozoroval hlavní skaut Kanonýrů, Steve Rowley.

Džeko má ve Wolfsburgu stále platnou smlouvu, nicméně je pravděpodobné, že německý klub svůj klenot neudrží. Útočník se totiž stal jednou z největších hvězd celé Bundesligy, letos dokonce získal trofej pro nejlepšího hráče uplynulého ročníku.

Jeho potenciální příchod na Emirates by pochopitelně znamenal to, že by se budoucnost některých forvardů mužstva Kanonýrů stala nejistou.

Robin van Persie totiž stále nepodepsal s Arsenalem nový kontrakt. To o Emmanuela Adebayora se velmi hlasitě zajímá druhý milánský klub, tedy Inter. Klub z hlavního města Anglie si Tožana cení na 24 miliónů liber, a je možné, že s příchodem Džeka by se vedení rozhodlo nejlepšího střelce Gunners předloňské sezóny prodat.