Jurgen Klopp: Liverpool se současnému Arsenalu nevyrovná

Liverpool nemůže s Arsenalem soupeřit, když je necháme hrát jejich hru po zemi, přiznal Jurgen Klopp. Ve středu se lídři Premier League vydají na Anfield, což může být překážka pro jejich jízdu za titulem po 12 letech. Klopp ale tvrdí, že jeho tým není na stejné úrovni jako Arsenal, především když jde o držení míče. Německý trenér dále prozradil, že jeho respekt k Arsenu Wengerovi stoupnul především od doby, kdy převzal Liverpool a pochopil tak unikátní požadavky anglické ligy zahrnující vánoční zápasy a silnou širokou špičku soutěže.

Německý trenér řekl: „Má můj nezměrný obdiv (Wenger), který ještě roste každým dnem, protože práce v anglické lize je velice intenzivní. Vždy jsem k němu měl respekt, ale až od doby, co jsem zde, vím, že odvádí brilantní práci. Je to manažer nejvyšší kvality a jeden z nejlepších na světě. Hrát proti němu je velká výzva.“

Kromě obdivování francouzského trenéra se Klopp také rozpovídal o pragmatickém stylu hry, který bude se svým týmem praktikovat proti londýnskému soupeři: „Arsenal a Arsene mají svůj vlastní styl, je jím kontrolování míče. Je tak naprosto zřejmé, že když se budeme snažit hrát stejně, budeme bez šance, protože v tom jsou lepší. Ale Arsenal není dobrý jen v držení míče, to je ten problém. Mají skvělé protiútoky a toho si musíme být vědomi. Přemýšlet o řešeních jak je zastavit je sice práce, ale je to krásná práce – tohle miluju.

Klopp nyní čelí zatím nejtěžšímu týdnu ve své funkci, když se hned po zápase s Arsenalem utká s velkým rivalem Man United. Poslední zápas proti Gunners dopadl na Emirates Stadium bez branek a Liverpool si tak odvezl, ještě pod Brendanem Rogersem, bod. Němec si věří hlavně díky vítezství nad Stoke City v semifinále Capital One Cupu, kde po úvodní trefě Ibeho naordinoval defenzivnější taktiku a podařilo se mu tak vyhrát. Stejnou taktiku chce nyní použít i proti vedoucímu týmu ligy. „Zaprvé je to veliká výzva hrát proti Arsenalu a Man Utd, ale jestli jsme něco v předchozích týdnech ukázali, tak to, že dokážeme hrát proti dobře hrajícím týmům. Arsenal spolu s Man City jsou dva nejlepší týmy současné Premier League a když si budou chtít Gunners udržet bodový náskok, musí chtít 3 body. Ukáží nám, jak jsou ambiciózní, mají dobrou formu. Mají také určitou konzistenci, dokáží konstantně podávat dobré výkony, což nám zrovna chybí, ale právě proti Stoke jsme ukázali, čeho všeho jsme schopní.

/dailymail/