Eddie, Eddie. Nketiah zažívá skvělý začátek hostování v Leedsu

Eddie Nketiah se parádně rozjel. Dvacetiletý útočník na hostování v Leedsu naskočil do čtyř zápasů, ve kterých se prosadil třikrát. Naposledy v Anglickém ligovém poháru, ve kterém však jeho dočasný tým vypadl.

Jedna z největších nadějí Arsenalu měla výbornou přípravu, po které zamířila na hostování. Londýnský klub vyslal Eddieho Nketiaha do Championship, kde pomáhá Leedsu United.

Než si však zahrál druhou nejvyšší anglickou soutěž, tak naskočil do prvního kola Anglického ligového poháru na hřišti Salfordu City, kde před závěrem prvního poločasu otevřel skóre.

„Vstřelit gól při debutu je skvělé, pomůže mi to k většímu sebevědomí. Bylo to dobře načasované, krátce před koncem poločasu. Mým cílem je skórovat v každém zápase, i když vím, že se tak nestane,“ řekl Nketiah po zápase.

Další střetnutí proseděl na lavičce, šanci dostal doma s Brentfordem, proti kterému obdržel čtrnáctiminutovou nálož. A hned po čtyřech minutách na hřišti vstřelil svůj první gól v Championship. Výborně si naběhl a již neměl problém nastavit nohu ke své druhé brance.

O tři dny později se Eddie ocitl na lavičce, při výhře 3:0 na půdě Stoke City si zahrál sedmnáct minut, během kterých dostal žlutou kartu.

Druhý zápas od první minuty ho čekal v úterý, Leeds znovu hrál proti Stoke City. Nketiah v sedmašedesáté minutě snížil na 1:2, Helder Costa vyrovnal na 2:2. V penaltovém rozstřelu Eddie srovnal na 4:4, jeho tým však nakonec vypadl po neúspěšném pokusu Jacka Harrisona.

Mladému útočníkovi se tak po konci Leedsu v pohárové soutěži zmenší potenciální počet minut na hřišti, jeho velkým konkurentem na hrotu útoku je Patrick Bamford.

Kdy fanoušci Leedsu uvidí tuto dvojici poprvé spolu v základu?