Eduardo – musím na sobě pracovat

  Eduardo o svém premiérovém zápase za Arsenal…

 

Zbývalo 21 minut do konce a drobná postava Eduarda vběhla na trávník maličkého stadionu v stadionu v Bald Waltersdorfu. Pouze řev fanoušků Arsenalu dokládal důležitost tohoto na první pohled bezvýznamného střídání.

Jeho prvním příspěvkem byl centr na zadní tyč, který ovšem odvrátil turecký obránce. Dále předvedl několik průniků po pravé straně a poté posadil přesný míč na hlavu Freddieho Ljungberga, který těsně minul pravou tyč.

Byly to sice jen střípky jeho schopností, ovšem zdá se, že Arsene opět našel nevybroušený diamant tam, kde by ho nikdo nehledal. Nicméně Eduardo si myslí, že by měl ještě své schopnosti vypilovat a zvyknout si na anglickou hru.

,,Jsem šťastný že jsem hrál, ale vím, že na sobě musím hodně pracovat. Zbytek týmu je velmi dobrý, velký dojem na mě udělal van Persie. Nyní je pro mě důležité hlavně zůstat zdravý.

,,Oproti tréninkům v Dinamu také více pracujeme s míčem. Nemyslím, že je mnoho rozdílů mezi anglickým a chorvatským fotbalem, až na to, že v anglickém je mnohem méně chyb a hráči jsou psychicky silnější než v chorvatském."

Eduardo také zmínil, že se spřátelil s Ebouem, Senderosem, Denilsonem a Hlebem za tu chvíli co v klubu je.