Emery a Leno o přínosu Koscielnyho

Laurent Koscielny zpět na lavičce Arsenalu!

Bylo tomu 217 dní, kdy jsme nemohli v zápasech A-týmu vidět na hřišti ani na lavičce našeho kapitána Laurenta Koscielnyho. Po vážném a dlouhodobém zranění Achillovy šlachy se vrátil na lavičku Kanonýrů v sobotním utkání proti Huddersfieldu a mohl tak sledovat své spoluhráče při vítězství 1:0. K jeho návratu se vyjádřil trenér Unai Emery a brankářská jednička Bernd Leno.

Emery – Koscielny nám dodává zkušenosti a kvalitu

Jakmile Laurent Koscielny „prodělá“ svůj netrpělivě očekávaný návrat do prvního týmu po dlouhodobém zranění achilovy šlachy, dodá nám „zkušenost, kvalitu a svou osobnost“, nechal se slyšet Unai Emery.

Kapitán Arsenalu neodehrál soutěžní utkání za mužský A-tým od jeho zranění v dubnu během semifinále Evropské ligy proti Atletico Madrid. Od té doby se v klubu mnohé změnilo – v neposlední řadě odchod Arsene Wengera a příchod Unai Emery.

„Laurent je blízko návratu na hřiště. Od jeho zranění a následné rekonvalescence udělal důležité a správné kroky k jeho návratu.“ řekl Emery. „Hrál dva zápasy s našimi mladíky U-23. V úterý odehrál 85 minut a následující plán je, že s námi bude ve hře ve čtvrtek 18.12.

„Možná bude moci nastoupit proti Qarabagu v Evropské lize. Každý den v tréninku nám ukazuje, jaký je to velký hráč i po tak dlouhém zranění. Za U-23 hrál s dobrým pocitem a bez jakékoliv bolesti v noze. Dalším krokem je, aby již byl s A-týmem.

„Dodává nám zkušenosti, kvalitu, osobnost,“ nechal se slyšet hlavní trenér. „Potřebujeme každého hráče, navíc našeho kapitána!“

LENO – Koscielny je pro nás dokonalým kapitánem.

Německý reprezentační brankář nikdy nehrál s kapitánem svého týmu, ale za krátkou dobu, kterou v klubu je, mohl viděl a pochopit, jaký přínos Laurent má na hřišti i mimo něj.

„V tréninku všichni vidí, jak mluví s ostatními hráči,“ řekl Leno. „Máme mnoho mladých hráčů a on s nimi mluví o fotbale během i po tréninku. Pro mě je velkou osobností v týmu a v šatně.

„Při derby s Tottenhamem nebyl nominovaný na zápas, ale pět minut před začátkem hry si v kabině vzal slovo a přiblížil mnoho věcí o historii tohoto derby, jak důležitý je to den pro fanoušky, klub, pro každého hráče. Právě proto je zrovna on dokonalým kapitánem.

„Je to velká osobnost a samozřejmě disponuje velkou fotbalovou kvalitou. Myslím, že bychom mu měli dát herní čas, aby nám ukázal, co v něm pořád je. Trenér je ohledně toho trošku opatrný, jelikož jeho zranění bylo vážné a rekonvalescence dlouhá.“

„Jsem za něj šťastný, doufám, že bude hrát ve čtvrtek proti Qarabagu. Osobně si myslím, že bude hrát, protože potřebuje herní praxi. I jeho tělo potřebuje zase cítit soutěžní zápas za A-tým.“

„Samozřejmě v tréninku s námi už je nějakou dobu, ale přece jenom samotné matche jsou obtížnější, hlavně mentálně je takový zápas složitější. Jsem opravdu šťastný, že je již připraven do hry, že ve čtvrtek začne v základní sestavě a že bude i pro další týden jednou z možností v základní jedenáctce.“

ST ALBANS, ENGLAND - OCTOBER 30: Laurent Koscielny of Arsenal during the Arsenal Training Session at London Colney on October 30, 2018 in St Albans, England. (Photo by David Price/Arsenal FC via Getty Images)

Zdroj: Arsenal.com