Emery o NLD a návratu hráčů z marodky

Unai Emery zažil loni své první NLD, které bylo nezapomenutelné. Na Emirates Stadium jsme porazili našeho odvěkého rivala 4-2 a náš trenér doufá, že v neděli bude výsledek podobný.

o vzpomínkách na své první NLD…
Dobré odpoledne. Na začátek bych chtěl mluvit o každém zápase jednotlivě, můžeme si z loňského derby odnést pozitiva, něco však tolik pozitivní nebylo. Chci ale hlavně napsat novou vzpomínku na toto derby, na pro nás nový zápas. Hrajeme derby proti Tottenhamu doma, před našimi fanoušky a chceme, aby tento den s nimi byl speciální.

zda se jedná o tu správnou intenzitu, kterou právě tento víkend potřebujeme…
Ano, intenzita je velmi důležitá, ale oni se určitě budou snažit hrát svou hru, my jim však potřebujeme vnutit náš plán, víme, že to bude těžké. Musíme si hlídat naše postavení jak v obraně, tak v útoku. Musíme s touto intenzitou bojovat o každý míč a o každý metr. Na míči musíme být chytří, dostat se do dobrých situací a udělat tak proti nim rozdíl. Je to pro nás velmi velmi dobrá výzva, dobrá příležitost, jak je v neděli porazit, což nám může dát šanci na úspěch. Také si dobře pamatujeme, že loni jsme za nimi zůstali po 38 zápasech pouze o jeden bod. Budeme hrát proti finalistovi Ligy Mistrů, je zde mnoho pozitivního pro nás, pro naše fanoušky, takže si nedělní zápas můžeme užít.

o nejčerstvějších novinkách v týmu…
Rob Holding s námi již trénuje, hrál za U-23, ale na neděli není ještě připravený na 100%. Na jednu stranu s ním pracujeme tak, že hraje za U-23, trénuje s námi, také však testujeme jeho výkon každým dnem a v každém zápase za U-23. Myslíme, že je na tom mnohem lépe, jeden zápas by už odehrál, ale ne s takovou intenzitou, kterou chceme vidět v neděli.

o Bellerinovi a Tierneym…
Opravdu musíme být klidní, také ale chceme vidět pokroky v jejich návratu, potřebujeme je. Reprezentační přestávka nám dá lepší příležitost k jejich otestování než předtím, nyní se totiž soustředím hlavně na hráče, kteří jsou k dispozici na neděli, a na jejich přípravu. Po zápase budeme testovat jiné hráče a uvidíme, jak blízko jsou návratu do týmu, aby mohli za nás hrát.

o Mesutu Ozilovi…
Tento týden trénoval velmi dobře, fyzicky se vyvíjí dobře a už pracuje úplně normálně. Myslím, že na neděli bude k dispozici.

zda bude Ozil stále hráčem Arsenalu i po uzavření přestupového okna…
Ano, přestupové okno je pro nás již uzavřené a pro zbytek Evropy se uzavře v pondělí. My už nikoho přivést nemůžeme, ale je zde několik hráčů, kteří by ještě mohli odejít, než se okno uzavře. Klub na tom pracuje a někteří hráči svou situaci znají. Já i tým se nyní soustředíme plně na neděli.

zda by mohl Mesut odejít…
Ne, nemluvili jsme o možnosti jeho odchodu.

o odchodu Monreala…
Ano, ta možnost zde je.

/arsenal.com/