Emery o porážce a top čtyřce

Velké zklamání znamená porážka od Leicesteru, který však momentálně hraje ve skvělé formě. Hned po zápase čelil Unai Emery novinářům a jejich dotazům.

o zápase…
Dobrý večer. Můžeme být zklamaní za výsledek, ale ne za nasazení hráčů, hráli podle našeho plánu tak, jak jsme se připravovali. První poločas jsme měli několik šancí díky tomu, že jsme kontrolovali hru, na začátku druhého poločasu stejně tak. Přesně jak jsme chtěli. Soupeř si také vytvořil několik šancí a když dali branku, tak jsme ztratili možnost něco se zápasem udělat.

o naší pozici v Premier League…
Přístup byl dobrý, taktika byla připravená a hráči ji plnili. Soupeř je nyní ve formě, hrál doma a cítil se silný. Měli jsme šance snížit rozdíl, ale oni šance měli taky a dali dvě branky. Nyní jsme od nich v tabulce daleko, ale máme ještě čas a pokud budeme konzistentní, můžeme opět získat sebevědomí a body. Chceme uspět, chceme bojovat. Chceme se zlepšovat a najít rovnováhu v týmu.

o rozdílu mezi námi a top čtyřkou…
Nyní se Chelsea a Leicester připojili k Liverpoolu a Manchester City – mají od nás velký odstup. Ale za námi je také Manchester United a Tottenham. Soutěž je velmi vyrovnaná mezi spoustou týmů, ale teď ten rozdíl, který Chelsea a Leicester nad námi získali… měli čas vytvořit si soudržnost. Liga má 38 zápasů a nyní jsme za nimi o 9 bodů. Pro ně je to dobře, ale my máme čas toho dosáhnout a smazat ten rozdíl.

o tom, co je potřeba změnit, abychom opět vyhrávali…
Potřebujeme se cítit na Emirates silnější. To je první způsob, jak toho chci dosáhnout spolu s našimi hráči. Pokud se doma můžeme cítit silní, získat sebedůvěru a sbírat body spolu s dobrými výkony, tak vím, že budeme získávat body a hrát dobré zápasy proti každému týmu. Další naší výzvou je náš následující domácí zápas. Doma jsme neprohráli, ale remizovali v zápasech, ve kterých jsme ztratili body a možnost být v tabulce v lepší pozici. Dnešní porážka je také díky tomu, že hrají ve formě, jsou jednotní s fanoušky a cítí se zde silní. My ale pracovali na taktice tak, jak jsme se připravovali a myslím, že se nám to dařilo. Rozdíl byl v tom, že dali první branku a my pak ztratili naši strukturu.

o tom, že někteří tvrdí, že je třeba změnit manažera…
Pro mě, jako trenéra, je to o tom, že chceme být silnější a s hráči se zlepšovat. V klubu hovořím o tom, abychom byli klidní, zůstali trpěliví ke zlepšení a získali zpět sebevědomí za jistých podmínek. Máme mladé hráče, kteří se zlepšují a vyrůstají zde s námi. Dostáváme spoustu kritiky, ale já vím, že to je má práce. Zažil jsem spoustu takovým momentů, ale dostal jsem se z toho tím, že jsem pracoval na získání sebedůvěry a byl jednotný s klubem i hráči.

o tom, zda je kritika férová…
Všechno přijímám. Přijmu aplaus i kritiku. Vím, že když vyhrajeme, lidé jsou šťastní, a když prohrajeme, jsou smutní. To je normální. Musíme zůstat klidní a nadále se zlepšovat. Dnes jsme udělali další krok v tom, že tým byl jednotný a silný v defenzivě. Ale prohráli jsme protože jsme hráli proti silnému týmu ve formě. Na začátku sezóny jsme měli nějaké složitosti. Minulý měsíc jsme zažili také negativní situaci, což nám nedodalo emocionální rovnováhu. Hráči, vedení i já spolu mluvíme a víme, že potřebujeme vášeň a získat zpět naše sebevědomí. Mluvil jsem s hráči i vedením klubu a potřebujeme být trpěliví s některými mladými hráči, s jistými okolnostmi, máme čas a zápasy k tomu, aby se nám to podařilo. Jsem si jistý, že se nám to povede.

o defenzivní hře proti Leicesteru…
Potřebujeme se zlepšit v obranné fázi. Myslím, že dnes jsme měli dobrou rovnováhu v prvním poločase. Když dali první branku, tak to byl možná moment, ve kterém jsme tuto rovnováhu ztratili. Držení míče ale bylo 50 na 50, také jsme měli míč, měli jsme možnost dostat se do útoku postupnou kombinací. Někdy jsme také drželi míč a dostali se do útoku díky našim krajním obráncům, máme dobré krajní beky v Seadovi a Hectorovi. Myslím, že se v tomto systému dnes hráči cítili dobře.

o pěti hráčích v zadu…
Například loni jsme několikrát použili tři stopery, někdy zase čtyři obránce – a opravdu dobře. Záleží to na nás a jak můžeme nejlépe využít naše kvality a vlastnosti našich hráčů. Několikrát jsme tento systém loni využili a měli velmi dobré výsledky.

/arsenal.com/