Emery o svých plánech s Eddiem Nketiahem

Eddie Nketiah si připsal ve dvou posledních zápasech 3 branky, když se v pátek prosadil do sítě Fiorentiny hned dvakrát.

Dvacetiletý hráč si tak přivlastnil většinu titulků v novinách a také pozornost Unaie Emeryho. Náš hlavní trenér odhalil, že byl minulou sezónu připravený poslat Nketiaha na hostování, ale nyní očekává, že zůstane spolu s prvním týmem.

o Eddiem…
Jsem opravdu šťastný. V minulé sezóně dostal několik málo příležitostí a dařilo se mu velmi dobře. Za jeho vývoj jsem rád a chtěl bych to takto u každého hráče. Každý hráč má příležitost ukázat své možnosti, je to hlavně o velmi dobrém přístupu. Mladí hráči potřebují zkušenosti, sbírat minuty a nabrat sebevědomí. Mladá krev je velmi důležitá, obzvláště Eddie, hraje a vyvíjí se velmi dobře.

o tom, jak blízko byl hostování…
Loni v prosinci jsme přemýšleli o hostování v Německu. Rozhodli jsme se ale, že zůstane s námi a bude trénovat zde. Tuto předsezónní přípravu jsme začali stejně, jako skončili poslední sezónu – zůstane s námi. Pokud budete pokračovat ve vývoji tak, jak chceme, dostanete u nás svou šanci.

zda je nyní pravděpodobnější, že zůstane…
Mluvil jsem s ním i s lidmi z klubu. Měl obavy, zda je pro něj lepší zůstat nyní u nás nebo jít někam jinam a odehrát více minut. Máme ale z loňska několik případů, kdy chtěli hráči odejít a nakonec nehráli tolik, jak bychom chtěli. Řekl jsem mu, ať je hlavně trpělivý. Když si zasloužíte být v našem týmu, můžu vám slíbit, že dostanete svou porci minut. V těchto minutách se ale musíte učit. V tuto chvíli hraje tak, jak bychom si představovali. Mladí hráči, kteří jsou zde s námi, mají nyní možnost nám předvést, jak mohou týmu během sezóny pomoct.

zda Nketiah zůstane jako náhradník do útoku…
Loni hrál Aubameyang i někdy jako křídlo. Loni jsme měli Aubu, Lacazetta a Danny Welbecka. Měli dost prostoru ve hře. Nepodepsali jsme v tuto chvíli dalšího útočníka protože chceme dát šanci Nketiahovi. Ale každý mladý hráč, pokud si to zaslouží, od nás dostane pomocnou ruku.

o nových posilách…
Jsme v předsezónní přípravě, takže nechceme narušovat naše přípravy. Výsledek není zas tak důležitý, dnes jsme vyhráli 3-0, ale Fiorentina měla také šance. Jsem se zápasem spokojený. V prvním poločase jsme nekontrolovali hru tak, jak bychom chtěli, držením míče a postupnou výstavbou hry. Vytvořili jsme si několik šancí, ale také několik umožnili soupeři. V druhém poločase jsme možná i díky systému 4-4-3 získali lepší kontrolu hry. Toto je cesta, jak každého přesvědčit, že musíme makat ještě více než loni, abychom dosáhli našich cílů.

zda preferuje hru se třemi stopery nebo se čtyřmi obránci…
Loni jsme pracovali s oběma systémy a často je i měnili, protože kvalita hráčů lépe vyniká v jednom nebo druhém systému. Máme velmi ofenzivní krajní obránce a někdy je potřebujeme ochránit. Zkoušeli jsme hrát vzadu jak ve třech, tak i ve čtyřech. Nyní chci pracovat na obou systémech, protože někdy můžeme předvést velký výkon s Nacho Monrealem i Seadem Kolasinacem, když jsou na hřišti oba. Místo ve středu obranné čtyřky není pro Nacha ideální a Sead se zase musí zlepšit a být silnější v obraně, když chceme použít systém se čtyřmi obránci.