Emery po Bournemouthu

Unai Emery po Bournemouthu mluvil:

O výkonu…

Dobrý večer, byl to dobrý výkon a můžeme být pyšní na každého hráče. Zde na Emirates se bavíme o tom, že máme spoustu zápasů, kdy svým fanouškům ukážeme kompletní zápas se třemi body, ale také s velkým brankovým rozdílem jako dnes. Dnes se nám to povedlo, ale jde hlavně o tři body stejně jako v sobotu. Máme radost a nejdůležitější věcí je, že hrajeme s různými hráči a různými systémy v každém zápase, a výkony jsou v těchto zápasech dobré. Potřebujeme využívat různé hráče, různé systémy, protože každý zápas je jiný, v tuto chvíli se nám daří, což je dobře pro nadcházející týden a měsíc.

O Bournemouthu, který byl jednu chvíli nebezpečný…

Pro mě je nejdůležitější být ctižádostiví a konzistentní po 90 minut, buď dokážeme skórovat a nebo nedokážeme, u soupeře je to stejné. Za stavu 2-1 jsme hráčům říkali, aby byli klidní, pokračovali a respektovali je a byli pozorní v každém momentě. Druhý poločas jsme začali třetím gólem, začali jsme velmi intenzivně a zakončili jsme ho naším tlakem, průniky do jejich vápna a kontrolou míče. Ale Bournemouth mají dobrý tým, kvalitní hráče, soutěživé a organizované, vyhráli jsme velkým rozdílem, avšak velmi je respektujeme.

O výkonech Özila a Mikhitaryana…

Jsem pyšný na práci všem hráčů. Je důležité, že hráči získávají sebevědomí a dobře spolu kombinují, jelikož si myslím, že takto můžeme s balónem uspět, totéž bez něj, když jsme organizovaní, s možností, že jednotlivci mohou sehrát hlavní roli tak jako dnes. Nejdůležitější však je, že hrajeme spolu jako tým, a jednotlivci nám mohou pomoct být silnějším týmem.

O tom, zda mohou Micki a Özil nastoupit proti Tot*enhamu…

Bavíme se o tom, nejprve potřebujeme najít svou identitu, být konkurenceschopní, ale jak? Za prvé být organizovaní s naší kvalitou a dovednostmi, kombinacemi různých hráčů v různých systémech, záleží to na každém zápase. Poté jde o intenzitu s míčem a bez něj. Poslední zápasy toto děláme. V sobotu to bude stejné, ale každý hráč musí být připravený. To je to, co chceme, a já bych řekl, že každý hráč je o tom přesvědčený. Můžeme využívat různé hráče v různých zápasech, ale hlavní je, aby každý hráč hrál s tou myšlenkou.

O tom, zda by bylo těžké je posadit…

Teď se podívám na tento zápas za účelem analýzy, poté se podívám na Tot*enham a nakonec se rozhodnu, jaký herní plán proti nim nasadíme. Potřebujeme hráče v základní jedenáctce i na lavičce a potřebujeme velké oběti od každého hráče, aby nám pomohl. Příští zápas je v sobotu. Chci po každém hráči, pro kterého se rozhodnu, aby nám pomohl.

O Koscielnym…

Doufám, že jde jen o nakopnutí. Máme tři dny mezi tímto zápasech a sobotou, já doufám, že bude v pořádku.

O tom, že by nás dělil jediný bod od Tot*enhamu, pokud bychom v sobotu vyhráli…

Je to skvělá motivace, bavíme se o tom a potřebujeme se chopit příležitosti jako dnes těchto třech bodů. V sobotu můžeme dostat tuto příležitost. Je to jiný tým a v tuto chvíli je na tom v tabulce lépe. Myslím, že je tam velmi složité vyhrát, ale jde o dobrý, skvělý test a pozitivní test.

O Xhakovi a Kolasinacovi…

Ano, Xhaka je ok, nechali jsme ho odpočívat. Kolasinac měl problém se svalem a občas nám řekne, abychom ho šetřili v některých zápasech a minutách. První půli zakončil dobře, o přestávce říkal, že cítí menší bolest, ale že může pokračovat. Mohl pokračovat, ale raději jsem ho stáhnul, hrál totiž i v neděli s velkou intenzitou. Cítil jsem, že dnes jsme mohli udělat tuto změnu a pokračovat s jiným hráčem na hřišti.