Emery po porážce s Evertonem

Na tváři Unaie Emeryho jsme mohli po porážce v Goodison parku vidět frustraci. Jeho tým prohrál s Evertonem 1-0 a nedokázal se vrátit na třetí místo v PL.

o výsledku, který je pro tým zklamáním…
Dobré odpoledne. Mám stejný názor jako před zápasem. Víme, že to bude těžké a že se musíme chytnout příležitostí, jako jsme měli například dnes. Byla to dobrá šance získat další tři body a znovu se dostat na třetí místo v tabulce, po dnešním výsledku jsme ale čtvrtí. Musíme být konzistentní celých 38 zápasů, ale to se nám dnes nepovedlo. Budeme mít více šancí, více příležitostí v následujících zápasech. Bude záležet na nás i na ostatních týmech. Po tomto výsledku můžeme být negativní, protože jde o ztracené tři body, ale pořád je v našich rukou možnost skončit v top čtyřce.

o zklamání hráčů…
Dnes jsme zažili dva rozdílné poločasy. V prvním jsme byli konzistentní a nedovolili jim mnoho šancí, bohužel se však prosadili z autového vhazování, bohužel pro nás. Potřebovali jsme se zlepšit v útočné třetině hřiště. V druhé půli jsme takto nemohli pokračovat. Museli jsme si vytvořit šance v útoku. V druhém poločase jsme se rozhodli změnit rozestavení na 4-3-2-1. V obranné hře jsme v druhé půli ztratili konzistenci. Soupeř si pak vytvořil více šancí. My jsme si také vytvořili lepší šance než v prvním poločase, ale nepodařilo se nám prosadit, stejně jako jim. Potřebujeme najít rovnováhu v prvním a druhém poločase, musíme zlepšit rovnováhu mezi útokem a obranou. Dnes nám to dalo spoustu informací. Ztratili jsme obrovskou příležitost na získání tří bodů.

zda šlo o špatný výkon od nás nebo dobrý výkon Evertonu…
Oni se zde cítí silní a fyzicky jsou na tom dobře, jejich hráči předvádí dobré fyzické výkony. Dost na nás tlačili, ale první půli jsme lépe kontrolovali, tak jak jsme i chtěli. V útoku musíme hrát s více hráči a využít naše šance. V druhé půli se nám to dařilo lépe, ale ztratili jsme balanc v obraně a umožnili jim více šancí, než bychom si přáli. Leno nás dneska perfektně zachránil. Měli jsme tři dobré šance, ale nedali jsme ani jednu.

o zákroku Shkodrana Mustafiho a o tom, co řekl Marco Silvovi…
Mustafi do toho souboje přišel pozdě. Dostal žlutou kartu. Mluvil jsem s ním (Marco Silvou) protože vešel do mého prostoru před lavičkou.

o tom, jak zastavit prudký pád v následujících týdnech…
Obecně jsme na tom dobře. Nemyslím si, že jsme dnes prohráli proto, že jsme předvedli špatný výkon. Myslím, že to je špatný výsledek a ne příliš dobrý výkon, stále jsme ale čtvrtí. Chtěli jsme odsud odjíždět na třetím místě, ale jsme čtvrtí. Věděli jsme, že to bude těžké už před zápasem a po zápase je to pořád stejné. Ztratili jsme jednu příležitost a neukázali náš nejlepší výkon. Nedokázali jsme jim vnutit naši hru. Teď myslíme na náš čtvrteční zápas a venkovní zápas PL proti Watfordu. V následujících zápasech musíme být konzistentní a pokud se nám to povede, můžeme zvítězit. V kolektivu panuje frustrace z výsledku, ale nezměníme naše myšlení a naši práci.

o Ramseym na lavičce…
Bylo mu lépe a chtěl hrát, mluvili jsme ale s doktorem a měl pochyby o tom, zda by mohl hrát celých 90 minut. Rozhodli jsme se u něj, že nenastoupí v základu, poté však šel na hřiště, když jsme jej potřebovali.

zda bude Koscielny nebo Xhaka k dispozici na čtvrtek…
Nevím. Možná se dnes mohl Laurent vrátit do hry, ale včera to nebylo možné. Chci být ohledně čtvrtka pozitivní, ale záleží to na jeho vývoji. U Xhaky je to stejné. U obou je čtvrtek nejistý. Máme další hráče, u kterých víme, že dokáží předvést požadovaný výkon. Když prohrajete jeden zápas, můžete se podívat na hráče, kteří nehráli, ale myslím, že to má zřídka souvislost. Vyhráli jsme zápasy s různými hráči, v různých rozestaveních, potřebujeme být efektivní v každém okamžiku. Musíme být konzistentní tak, jako po většinu času, občas ale můžeme prohrát.

Tags: , , , ,

Komentáře

1. granat (karma: 1772) #1

Nedokazem pochopit ako dokaze muzstvo ktore “bojuje” o ligu majstrov predviest taky profesorsky vykon bez pohybu napadu atd… zostava odveci uplne stred bol asi najslabsi aky mozeme poskladat. A opat ta hra s 3 stopermi je o hovne akurat nam ubera hraca do ofenzivy!! najvacsi podiel na vysledku Emery! Zla zostava. Auba Ramsey nemozu sediet ked hrajeme prakticky o vsetko a pripadna dnesna vyhra by nas dostala do skvelej pozicie. Druha vec aj ked je zostava akakolvek tak sa musi jazdit. Dnes by lepsie zahrali asi aj Arsenal ladies alebo Arsenal legendy…

2. Ixtrinium (karma: 83) #1

Emeryho chyby:
    – Zvolená sestava: Nemůže do středu zálohy poslat nerozehraného a ne moc kvalitního hráče spolu s přemotivovaným mladíkem a doufat, že dokážou vyvážet (individuálně nebo kombinací) míč k našim kreativním hráčům či dokonce, že by mohli vyhrávat osobní souboje proti fyzicky dobře připravenému týmu. S takovou zálohou potom nedávala smysl ofenzivní trojka, která není laděná na protiútoky, ale na obléhání. A ke konci zápasu, kdy máme soupeře skřípnout a pokusit se vyrovnat, tak tam teprve pošle dribléra a rychlostního útočníka.
    – Kapitán: Formální kapitán týmu, který nemotivuje hráče, prakticky nechodí do soubojů a při komunikaci s rozhodčím rozhazuje rukama a otáčí se k němu zády. Nechápu, jak může trenér dát kapitánskou pásku introvertnímu vzteklounovi. 🙂 Sokratis je sice v týmu nováček, ale za svoje výkony si tu kapitánskou pásku zaslouží, takhle má vypadat kapitán.
    Navíc mi přijde zvláštní jedna věc. Pokud je Özil taková osobnost mimo hřiště, kterou mají všichni moc rádi (údajně), proč ho Walcott v tunelu před zápasem nepozdravil? Zdravil se tam se všemi, které znal, ale kolem Mesuta prošel. A Mesut viděl, jak kolem něj prochází a že by mu podal ruku? Opřený o zeď se tam jen usmíval. Prostě standardní chování kapitána. 🙂

Co se týče výkonu soupeře, Everton jasně ukázal, že zcela po zásluze ztrácí 15 bodů na Top 6. Fyzicky připravený tým, občas i kvalitní hráči, silová obrana a útočník …. výsledkem je herní taktika používaná týmy ze sestupového pásma (vlastně ani to ne, všechny tyto týmy už dneska hrají druhou ligu), kdy brankáři a obránci všechno řeší odkopem na hrotového útočníka a jediný gól si jsou schopni vypracovat z dlouhého autu. 🙂 Myslím, že na Anfieldu jsme předvedli možná i lepší výkon než dnes, ale stejně z toho byla pětka. Dneska jsme klidně mohli bodovat, stačila možná lepší taktika či o 10% lepší výkon týmu.

Rozhodčí je kapitola sama pro sebe. Skoro se mi zdá, že když spadne hráč Arsenalu, tak si řekne, že ten určitě spadl sám od sebe, a když spadne hráč Evertonu, tak ten určitě spadl něčí vinou. Žlutá karta v 6 minutě zápasu je OK pro našeho hráče, ale Lacazette bude muset přijít o nohu, aby někdo z Evertonu uviděl žlutou. I když rozhodčí nevyrobil žádnou velkou botu, tak zápas stejně nezvládl, minimálně co se vyváženosti týče.

3. Marek Kostka (karma: 209) #1

No…veľmi som sa tešil, že si dnešný zápas pozriem konečne na digisporte, ale to čo som videl bolo akurát tak nulové nasadenie.
    Chápem, že nás vrátane Evertonu najbližšich 21 dní čakalo 6 zápasov, a pokiaľ chceme uvažovať o top 3 a postupe v EL, tak je nutná aj rotácia. Tých zápasov je nasekaných, a žiaden si nemožno dovoliť vypustiť. Ale proti Evertonu, tímu ktorí roky múti vody v strede tabuľky, a vždy je minimálne neľahký súper by som takýto výkon nečakal. Že hrali Elneny a Gouzi v strede…to bol možno nerozvážny krok, dajme to na vrub Unaiovi. Ale na druhej strane sme hrali prakticky so 7 defenzívnymi hráčmi. Ak by sme boli dopredu nuloví, čakal som, že aspoň dozadu ich k ničomu nepustíme. Ale Everton mal dnes šancí až až, a boli to len Lenove zákroky, akátaká Sokratisova robota, a najmä nemohúcnosť hráčov Toffees čo nás nedostali nie že k prehre, ale k debaklu.
    Nasadenie v zápase absolútne minimálne, o útočnej fáze nehovoriac, tam sme nepredviadli tak povediac nič.
    Ak máme rotovať, šetriť hráčov, a hrať s mužstvami v strede tabuľky so zaistenou obranou, tak tento výkon je názornou ukážkou toho, ako sa to robiť nemá.
    Emery to možno nemyslel až tak zle, fajn, ale výkon bol naozaj žalostný…

Nakoniec, čakajú nás ešte Leicester, Wolves, Watford…nebude to o nič ľahšie, ako Everton. Verme, že si hráči za tých 90min aspoň oddýchli na EL a ďalšie kolá. Máme príjemnejší los, ako hlavní súperi…chlapci, bojovať!

4. Brano Vojt (karma: 104) #1

Kecy ako posledne roky od Wengera.Trochu o zapase : Taktika Evertonu nakopavat bola super ,kedze Nacho nevyhral asi ani jeden suboj.Nasa zaloha bieda ,ale tu by som poukazal na to piskanie rozhodcov .Prislo mi a nebolo to prvy zapas (a ako som cital vyssie nie som jediny) ze na nas si vysliapne hocikto a rozhodca to neriesi ,ale ked pritvrdime mi ,hned je vsetko faul.Ako maju hraci vediet kde je hranica a potom sa boja v suboji pritvrdit aby nebol faul nedajboze zlta karta.

5. Buddha (karma: 324) #1

„Nemyslím si, že jsme dnes prohráli proto, že jsme předvedli špatný výkon.“ Nějak nechápu tento výrok. Dopředu jsme si nevytvořili vůbec nic, v zadních řadách naprostý chaos, kdy můžeme být rádi, že to neskončilo 4:0. Vlastním přičiněním jsme tento zápas absolutně nemohli vyhrát. Nechci, aby se tým ze strany trenéra veřejně nějak extra kritizoval, ale je takový problém upřímně říct, že jsme podali špatný výkon a zaslouženě prohráli?

6. Radek Bechyně (karma: -20) #1

V záloze chybi dvojice Torreira a Xhaka.Prvni z nich dělá dobrý balanc mezi jednotlivými řadami a je patřičně „otravný“ pro soupeře a ten druhý je takový ten správný „hajzl“ co si nenechá sr… na hlavu.Ačkoliv jsem ho kritizoval,nemám problém uznat,že je to výtězný typ,který chybi.Když vidim v záloze hodného kozlika Elnenyho,tak si řikam,jestli je normalni,že je ještě u nás a zda by nezahrál lepe na jeho mistě třeba Niles.

• styfler_gunner (karma: 0) #1

tak zrovna AMN jev poslední době hodně špatnej. A vymlouvat se tu na to že hraje mimo pozici je blbost, protože včera byl snad nejhorší na hřišti. A to že neumí přihrát na dva metry, zpracovat balon, nedej bože obejít hráče to nemá s pozicí co dělat. Dozadu nepředvedl taky nic, soupeř si tam s ním dělal co chtěl, fakt sem žasl jak špatnej včera byl, to snad i ten Licht nebyl tak hroznej jako on včera. Ta pravá strana je bez Bella fakt k smíchu… i když včera byla k smíchu i levé strana 🙁 . Já jsem jen zvědavej, pokud se nepostoupí do Lm a na přestupy budeme mít zase tak 50 mega, jak Emery posílí kádr, když potřebujeme posílit/obměnit tak 1/3 týmu…. 🙁

7. FildaGooner (karma: 4586) #1

Kriste pane, jestli do nich hustí takové nesmysly, jakože jsme v prvním poločase byli konzistentní a nedovolili jsme jim mnoho příležitostí, tak to je špatně. On z nich musí proti takovým týmům udělat sebevědomé parchanty, musíme tam jet s tím, že je rozneseme na kopytech, že je budeme válcovat okolo jejich šestnáctky stejně jako bychom hráli doma a ne že se budeme snažit být konzistentní a nepouštět je do šancí. Ale největší problém byl v nabuzenosti na zápas, aktivitě a v přístupu. Tam nebyl snad jeden jedinný hráč, který by na tom hřišti dřel, který by hrál v nějakém tempu, které stojí za zmínku. 90 minut jsem se díval na to, jak jeden náš hráč stojí s míčem a na hřišti stojí dalších 9, kde ti, kteří vydávali největší fyzickou aktivitu byli ti, co máchali rukama nahoru dolů, když jim to ten dotyčný přihrál, tak ani nebyli schopni jít té přihrávce naproti, takže je poměrně často předskakovali hráči Evertonu a stačil jim k tomu poklus. Toto kdybychom dělali ve starších žácích, tak nás trenér nechá celý další týden je běhat a jebat nás u toho z plných plic a tady hvězdičky si to dělají v Premier league, když bojují o účast v LM.

8. marcosinos (karma: 437) #1

To stou bundou je nápad nějakýho zoufalyho novináře, fakt sranec jak bič. Včera jsme byli horší, ale bylo to naši defenzivní zálohou, Emery to v podstatě sám říká, že byl špatnej přechod mezi utokem a obranou. Za mě Elneny prodat a stáhnout místo něj chamberse, kterej je angličan, mladší, umí líp bránit a aji něco vytvořit. Elneny mi přijde úplně zbytečnej hráč, nikam toho moc nepřidá. A za druhy musíme koupit ještě jedonoho box-to-box za Aarona tam si myslím můžeme polepšit taky, chce to top kvalitu. Jinak Mustafi se mi dnes líbil všichni píšete nejlepší Sokratis, ale Mustafi byl v obraně dobrej rozbíječ.

• jakub (karma: 13199) #1

To na sport.cz, v poslední době se to tam objevuje dost často tyhle clickbait nadpisy. To s novinařinou bohužel nemá nic společného. Jinak Mustafi nehrál úplně zle, Papa o malinko líp. Tady se píše že jsme neměli šanci ale když si vzpomenete na to jak jejich brankář vyrazil tu střelu přímo na Aarona a ten mohl uklidit do prázdné, ale já mu to nevyčítám, Aaron zahrál dobře. Jinak souhlas s Elnenym, i stím jak Everton jen nakopával, líbil se mi Laca ale on tam byl pořád sám a kolik toho schytal a ten rozhodčí fakt nepískal konzistentně. Ještě bych se chtěl zastavit u Mateaa, jeho poziční hra je katastrofa, on je slušnej s míčem ale nemůže lítat všude, a nesmí se nechat obejít úplně zadarmo, já vím je mu 19. Tenhle zápas se dal vyhrát nebo aspoň zremizovat. Jinak skvělej Leno. Těším se co předvede Lucas.

9. Ondra (karma: 1370) #1

Myslim že se to zase trochu přehani. Tym byl v solidni forme, prisla facka, uvidime jestli dokaze jeste zareagovat, protoze cas je. S tim vyjadrenim bych to vubec nevidel zle. Tiskovka, hned po zapase, on sam jeste musi vstrebat a zanalyzovat ten zapas…jinak se sestavou tezko neco delat. Lucas se zbytecne vykartoval, xhaka ramsey zraneni a ve druhe pulce bylo videt jak to klape ve ctyrech vzadu…a jeste mustafi…u nej je problem ze 85 minut hraje skvele, zodpovedne, ale jeden dva zkraty za zapas si neodpusti a jeho vykony se rozhodne nelepsi, za me rozhodne zpenezit dokud to jde