Emery po Watfordu

O červené kartě…

Dobrý večer. Neviděl jsem to. Nechám rozhodnutí na sudím. Je jasné, že nám to pomohlo, jelikož jsme od té chvíle měli o hráče navíc. Oni to měli těžší. Ale náš gól nám dal výhodu, stejně jako červená karta. Pomohlo nám to více kontrolovat hru, ale nepovedlo se nám vše, co jsme chtěli udělat. Můžeme mít radost z výsledku, jelikož hrát tady, to je vždycky složité.

O tom, zda mu Deeney něco řekl…

Nevím. Není to důležité. Pořádně jsem ho neposlouchal, jen jsem mu odpověděl, že nevím.

O myšlenkových pochodech, které stály za jeho taktickými změnami v průběhu zápasu…

Nejdřív jsem se po červené kartě rozhodl stáhnout Lucase Torreiru, jelikož atmosféra byla proti němu a také mi doktor sdělil, že v první půli cítil lehkou bolest ještě ze čtvrtka. Tak jsem se rozhodl – ok, teď ho stáhnu. Potom jsme hráli ve stejném systému 4-2-3-1 s Xhakou a Aaronem, který se více zatáhl, aby s Xhakou zakládali akce, a s Mesutem na podhrotu pod Aubou. Nekontrolovali jsme zápas tak, jak jsem chtěl. Myslel jsem si, že hrou na 3 stopery bychom lépe zakládali akce, a přidáním jednoho hráče do středu, jako jsem to udělal s Matteem, jsem chtěl zabezpečit střed. Ale ani poté se nám nedařilo převzít kontrolu, takže jsem se vrátil k 4-2-3-1 a nasadil Ainsleyho. Oni měli v druhém poločase šance ze standardních situací, dlouhých míčů a odražených míčů. Při bránění těchto situací jsme si vedli velmi dobře, ale hlavně jsme se snažili dát druhý gól, abychom kontrolovali zápas.

Zda jsou všichni hráči ok…

Ano. Po zápase mi doktor řekl, že jsou všichni ok. Pouze v první půli Torreira, ale myslím, že jde o malé zranění, že bude ve čtvrtek připravený. Dnes to byl velmi fyzický zápas, ale myslím, že umíme dobře reagovat. Především nám tento výsledek umožňuje pokračovat na naší cestě, být konzistentní v tabulce.

O Lucasově zranění…

Je to stejný problém jako ve čtvrtek, jde o malou bolest, ale myslím, že bude na Neapol ok.

O vítězství ve fyzické bitvě, a zda ho to těší…

Ano. Tři body jsou podle mě to dnes to nejdůležitější, ale také jsme pracovali dobře, byli jsme konzistentní v naší struktuře, v bránění dlouhých balónů a standardních situací. Doma jsou v tom velmi silní. Ale chtěl jsem, abychom si vedli lépe s míčem, chtěl jsem kontrolovat hru s větším držením míče a s jedním hráčem navíc na hřišti. To se nám nepovedlo, nicméně měli jsme šance na to vstřelit druhý gól, které jsme nevyužili. V posledních minutách jsme se museli bránit, museli jsme je mít na tělo při dlouhých nákopech, a také dobře bránit při odražených balónech.

O Javi Garciovi…

Odvádí zde skvělou práci, gratuluji jim, že se dostali do finále FA cupu a také k celé sezóně. Věděli jsme, že vyhrát zde bude důležité, ale také obtížné – ukázali nám, že jsou tvrdí a silní.

O Lenově zlepšení…

Ano, hraje sebevědomě a velmi nám pomáhá. Myslím, že Leno má dobrou konkurenci v Čechovi. Dáváme oběma prostor ve dvou soutěžích, v Premier League Lenovi a v Evropské lize Čechovi. Oba jsou pro nás v bráně přínosem.

O Carlu Jenkinsonovi a co musí udělat pro to, aby se dostal do týmu…

Pracuje dobře.

/arsenal.com/