Emery po zápase s Karabachem

Včera večer šlo o osmou výhru v řadě, když jsme porazili Karabach na jeho hřišti 3-0. Unai Emery byl během pozápasové tiskové konference v dobrém rozpoložení.

O přesvědčivém výsledku, ale prověřujícím zápase…

Dobrý večer. Ano, žádný zápas pro nás není jednoduchý. Hlavně protože jsme hráli venku a proti tak dobrému týmu, jakým je Karabach. Také dobrým hráčům, kteří byli velmi ambiciózní a vzrušení, že proti nám hrají. Jejich pohyb a kvalita zejména v prvním poločase… měli jsme potíže. Ale já chci mít potíže. Nemám rád jednoduché zápasy. V těch těžkých můžeme ukázat své možnosti, svou kvalitu a organizaci. Řekl bych, že tým pracoval během 90 minut velmi dobře.

O tom, co řekl Emilu Smith-Roweovi, když vystřídal, a jak daleko se může dostat…

No, v první řadě musí každý hráč mít pocit, že mu dáme šanci a příležitost hrát. Především hráči, kteří prošli akademií, jsou tady dnes s námi. Deyan Illiev je tu také, Ediie Nketiah a Joe Willock též. Chceme jim dát příležitost, oni si své chvíle na hřišti zaslouží, jelikož v přípravě např. Emile Smith-Rowe pracoval skvěle. Ví, jak chceme hrát, a je velmi skromný, jelikož se chce dále zlepšovat a rozvíjet se každým tréninkem a každým zápasem, jako dnes. Poté co střídal, jsem mu řekl, že může častěji chodit do vápna a dávat góly.

O tom, jaké kvality v Emilovi vidí…

Má spoustu předností: fyzickou kvalitu, mentalitu a skvělou pravačku. Práci v kombinaci s ostatními hráči. Pokud bych měl říct jen jednu, je to jeho mentalita. Je skromný a pokorně poslouchá každý den na tréninku, během video analýzy a také před zápasem, aby se zlepšoval a vždy udělal krok vpřed, jako dnes. Ve svém posledním zápase proti Brentfordu měl tři akce v soupeřově vápně a nedal gól. Dnes měl dvě a jedna skončila gólem. Toto je jeho krok vpřed. Raději bych o něm moc nemluvil, protože nejlepší pro něj bude, aby zůstal skromným a pokračoval v práci v každém zápase. Musí zůstat nohama na zemi.

O tom, co míní o Karabachu…

Když jsem viděl různé zápasy v jejich lize a také v Evropské lize proti Sheriffu a Sportingu Lisabon, jejich nejlepší výkon byl proti Sportingu Lisabon. Máme respekt, musíme si uvědomit, že například Atletico tady nevyhrálo. Hráli velmi dobře v Lize mistrů. To je důvodem, proč jsme je analyzovali a pracovali s respektem vůči nim. Věděli jsme, že na hřišti musíme podat ten nejlepší výkon, abychom vyhráli.

O výkonu Alexe Iwobiho a zda nastoupí od začátku v Premier League + novinky o dostupnosti Aubameyanga a Ramseyho pro nedělní zápas…

Zaprvé jsem vystřídal Monreala, protože jsme chtěli hrát na čtyři obránce ve druhé půli. Také jsme potřebovali poslat do hry dalšího záložníka.  Zadruhé Aubameyang a Aaron jsou v Londýně a uvidíme zítra a v sobotu, jak jsou na tom, zda budou moct nastoupit. Pro nás je každý zápas podstatný, aby se hráči ukázali, převzali zodpovědnost, získali sebevědomí a rytmus. Každý zápas je pro ně zkouškou. Jsem velmi spokojený s tím, jak na hřišti odpovídají. Alex Iwobi je jedním z nich. Než nastoupíme v neděli proti Fulhamu, je důležité vybrat nejlepší možnou jedenáctku i lavičku, abychom tímto způsobem pokračovali společně, venku proti náročnému soupeři jakým je Fulham.

/arsenal.com/