Emery po zápase s Vorsklou

Unai Emery byl spokojeným mužem po vítězném zápase proti Vorskle, přičemž si jeho tým zajistil prvenství ve skupině Evropské ligy.

O tom, zda šlo o snadnou výhru…

V první minutě nás zatlačili a vytvořili si několik útočných akcí, ale my si s tím poradili. Potom jsme dali první gól, získali sebevědomí a ovládli jsme hru. S naší poziční hrou, držením míče a neustálým hledáním útočných možností. Měli jsme individuální kvalitu a předvedli jsme skvělý výkon.

O myšlenkách, které stály za střídáním…

Dnes jsme přemýšleli nad vítězstvím, nad tvořivostí s těmi správnými hráči a také nad tím, abychom dali šanci více hráčům. Hráli jsme s mladými hráči, kteří s námi každý den pracují na tréninku. V první řadě chceme zápas vyhrát, potom jsme chtěli zápas dohrát s několika hráči z lavičky.

O Emilu Smith-Roweovi…

Narůstá mu sebevědomí, přebírá zodpovědnost a myslím si, že jeho celkový výkon byl velmi dobrý. Jde dobrým příkladem mladým hráčům. Myslíme si, že nám mohou pomoct, ale potřebují mít sebevědomí z hraní zápasů, ne pouze z tréninků. Potřebují sbírat minuty jako v dnešním zápase. Chceme, aby měli zodpovědnost, jako např. Emile, ale i další – aby s námi dále pracovali a ukázali nám, že se mohou zlepšovat.

O tom, co bylo těžké na Vorskle…

Každý zápas je pro nás obtížný, respektujeme je. Chtěli jsme jim vnutit naší kvalitu a mentalitu po celých 90 minut. Pracovali a hráli dobře, ale my jsme je nepustili do šancí, aby nás porazili.

O tom, co očekával od Vorskly…

Analyzovali jsme soupeře jako v jiných zápasech. Chtěli jsme jim vnutit naší práci, naše nápady a kvalitu. Přistupovali jsme k nim s respektem, na hřišti a v poločase jsme mluvili o tom, abychom celou dobu měli na paměti taktické a individuální věci, a neustále hráli svojí hru.

/arsenal.com/