Emery po zápase s Watfordem

O těžce vybojované výhře…

Dobrý večer. Jak poznávám tým, tak soudím, že důvodem, proč nyní máme 15 bodů, je to, že máme velmi organizovaný a soutěživý tým, který dokáže najít nejlepší možný výkon s velmi dobrými hráči. Před zápasem jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého, že musíme být důrazní v soubojích s Deeneym. Dobře jsme ho ubránili, ale míč byl často poblíž našeho vápna, a rytmus zápasu také nebyl takový, jaký bychom si ho přáli. Avšak tato pasáž byla nutná, v prvním poločase mi přišli hráči na hřišti trošku nervózní, musíme zůstávat klidní. V poločase jsme se bavili o tom, jak zlepšit naší poziční hru, a náš moment přišel. Stále přicházejí, a my jsme našli svou efektivitu ke vstřelení branky, což bylo rozhodující proti velmi dobrému týmu.

O tom, co se mu honilo hlavou za stavu 0-0 později v zápase…

Chtěl jsem vyhrát! Moje představa je změnit malé detaily na hřišti za účelem výhry. Každý hráč je důležitý, ale potřebujeme hráče, kteří budou na hřišti hladoví, aby pomohli týmu. Řekl bych to o každém hráči – počínaje Lenem. Výkon Petra byl skvělý, stejně tak Lena. Každý den tvrdě pracuje pro tento okamžik, aby byl připravený nám pomoct, a to se dnes stalo. Také Danny (Welbeck) a Alex Iwobi přišli na hřiště a pomohli nám je zatlačit svojí kvalitou. Jsem za tým velmi šťastný. Každý zápas je pro nás důležitý, abychom vyhráli, dostali minuty, vzali zodpovědnost, zvýšili si sebevědomí a pokračovali ve vytváření našich idejí a stylu. Musíme pracovat, abychom pokračovali v tom, co děláme.

O Čechově zranění…

Nyní nevím. Uvidíme zítra (v neděli – pozn. red.). Doufám, že nebude mimo víc než dva až tři týdny. Jde o sval.

O tom, zda šlo o zranění hamstringu….

Myslím, že ano.

O tom, proč vyhráváme zápasy v druhé půli…

Potřebujeme více momentů během 90 minut, abychom hru kontrolovali. První poločas nebyl jednoduchý, ale měli jsme dobré defenzivní momenty. Bylo jich víc, než jsme chtěli, ale vedlo se nám v první půlce dobře. Největší šanci měl Lacazette. V druhé půli jsme dali dvě branky, ale oni měli také dvě dobré šance. Potřebujeme více kontroly, musíme se zlepšit v kontrole, držení míče, poziční hře. Ale není to jednoduché. Každý zápas je v Premier League velmi obtížný. Jsem spokojený, protože se stáváme více konkurenceschopnými. Toto je dobrý způsob, jak se zlepšovat v dalších ohledech, jako v kontrole a v naší kvalitě.

O Lenově výkonu a trpělivosti…

Pracuje velmi dobře s trenéry gólmanů. Mluvil jsem s ním. Nejdůležitější je, že když ho tým potřebuje, pomůže nám. Je připravený a vedlo se mu dobře proti Vorskle, ve středu a také dnes. Je to stejné s Emi Martinezem. Máme tři velmi dobré brankáře, výkony a zkušenosti Petra Čecha jsou pro nás důležité. Myslím, že Bernd Leno se může učit každý den během tréninků s Čechem.

O tom, zda Leno může zůstat v základu…

Může mě přesvědčit, ale ne teď. Již mě přesvědčil! Hrál díky zranění Čecha, ale jsem s ním velmi spokojený. Čekal na tento moment. Ten teď přichází a jeho výkon je důležitý pro něj i pro nás.

O Iwobim…

Každý den pracuje dobře. Před třemi týdny byl zraněný. Jsem velmi spokojený s jeho mentalitou. Má kvalitu, abych hrál vpravo či vlevo, aby obešel hráče. Chci po něm, aby zůstával blíž vápna, aby dával góly nebo je připravoval. To je cesta jeho a dalších hráčů.

O Ramseyho reakci na své střídání…

Chci soutěživého ducha. Pokud hráči chtějí odehrát každý moment, aby pomohli týmu, chci tento charakter.

 

/arsenal.com/