Emery po posledním ligovém zápase sezóny 2018/19

Poslední utkání v rámci PL nás zavedlo na stadion Burnley, kde tým pod taktovkou Unaie Emeryho zvítězil v poměru 3-1. Po zápase se novináři ptali našeho trenéra na Aubu, finále EL či výkon týmu.

o výkonu a ocenění pro nejlepšího střelce pro Aubameyanga…
Dobrý večer. Ano, získali jsme 70 bodů – což není dostatek, abychom se umístili do čtvrtého místa, ale tým se vyvíjí a pracujeme na tom, abychom byli konzistentní. Nemůžeme být stoprocentně spokojení ale dnes i během celé sezóny hráči pracovali na zlepšení a na tom, abychom byli blízko top čtyřce. Zůstali jsme ve velkém odstupu od LIverpoolem a City, ale velmi těsně za Chelsea a Tottenhamem. Chceme v našem vývoji pokračovat. Individuálně jsme nějakých cílů dosáhli. Je dobře, že Aubameyang získal Zlatou Kopačku pro nejlepšího střelce. Každý hráč pracuje pro tým a vzájemně si pomáhají, aby ze sebe dostali to nejlepší. V útoku máme Aubameyanga, Lacazetta a Nketiaha, který se od nich může hodně učit a zlepšovat se. Můžeme být za něj velmi rádi.

o Mkhitaryanovi a jeho šancích na finále EL…
Jde o politickou záležitost, ale nevím jaké bude řešení. Chceme s ním ale počítat. Dnes pracoval velmi dobře a my jsme připraveni udělat vše, co bude v našich silách tak, aby s námi odcestoval. Neznám možnosti v této politické situaci.

o Baku, pořadateli finále EL…
Přesně neznám důvody rozhodnutí o tom, kde se bude finále hrát. Jednou jsme hráli Superpohár proti Barceloně ve Tbilisi v Gruzii. To bylo před třemi lety. Předtím to bylo stejné – dva týmy ze Španělska cestovali na zápas do Gruzie. Problém to je pro fanoušky. Preferuji hrát blíže Anglie, jsme dva anglické týmy a spoustu fanoušků by mohlo za námi přijet. Před třemi lety jsme se Sevillou hráli finále EL proti Liverpoolu ve Švýcarsku. Stadión byl plný našimi i jejich fanoušky. Bylo to úžasné. Opravdu jsme nepřemýšlel nad tím, proč my budeme hrát zrovna tam. Poté nám přiřadili 6.000 lístků pro naše fanoušky, stejný počet má i Chelsea. Stadion má ale kapacitu 70.000. Myslím, že bude plný, ale ne fanoušky obou týmů.

o obavách nad Mkhitaryanem…
Vážně, nevím, jaký tyto dvě země mají mezi sebou za problém, ale uděláme vše, aby tam mohl být Mkhitaryan s námi. Nejde o sportovní záležitost. Není to v mých rukou. Nevím, jaké je možné řešení.

o výkonu Joea Willocka…
Potřebujeme využívat naše mladé hráče. Aaron Ramsey začal hrát, když byl velmi mladý a každý hráč může využít svou šanci a pak se i díky tomu zlepšit a dostat se do týmu. Teď například hráli Willock a Nketiah 60 respektive 30 minut a pomohli týmu svým dobrým výkonem. Naší zodpovědností je dát jim šanci a předvést nejlepší možný týmový výkon. Mladí hráči v Arsenalu potřebují mít tu příležitost být s námi každý den na tréninku, poté nám mohou v zápasech ukázat, co umí.

o plánech během dlouhé pauzy před finále EL…
Budeme se připravovat tak, jako by byla reprezentační přestávka. Budeme mít dva dny volna a první týden nebudeme na finále vůbec myslet. Tři dny budeme trénovat v Londýně, víkend bude volný, poté začneme v úterý a budeme se tři dny připravovat a soustředit na finále. Do Baku poletíme tři nebo čtyři dny před zápasem, myslím, že v sobotu a připravíme se na zápas během tří posledních tréninků. Je to stejné, jako když je reprezentační pauza.

/arsenal.com/

Tags: , , , ,

Komentáře

  • bflmpsvz (karma: 3250) #1

   Navíc Fulham padá, takže cena bude dobrá. Údajně za 25 mega, což je vzhledem k věku, talentu, potenciálu a všemu skoro až krádež… Bude mu brzy teprve 19, přičemž v 18 má odehranou celou sezonu PL a předtím v 17 postoupil z Fulhamem z Championship, loni 46 zápasů, 15 gólů, 6 asistencí. A přitom tak mladý, ten hráč je klenot, navíc Brit, ale bohužel se vůbec o Arsenalu nepíše (navíc, uznejme, že nyní je na tom tottenham asi lépe, má jistou LM, finalista LM a jenom nyní vydělá skoro čtyřikrát tolik za LM…) Byl by super kauf, ale bohužel se prostě o Arsenalu ani nepíše..

   • bflmpsvz (karma: 3250) #1

    Mimochodem, AW o Sessegnona usiloval, když mu bylo 16, ale Fulham ho nechtěl pustit. Teď má rok do konce kontraktu a sestup, takže si myslím, že ho budou prodávat. Akorát my prostě absolutně nejsme favoriti v tom, jej získat. Za mě teda kup Sessegnona by byl ještě lepší než Frasera, ale budu rád, když jeden z nich přijde.

 1. 12thMan (karma: 2318) #1

  HM je regulérny hráč AFC. Politická situácia medzi dvomi štátmi predsa nemôže zamedziť vstup hráčovi do krajiny a tým ovplyvniť nomináciu na zápas vo finále EL, čo je európska futbalová súťaž organizovaná Európskou futbalovou asociáciou. Veď to je zásah do priebehu finále ešte pred finále. Absolútny nonsense.

  • bflmpsvz (karma: 3250) #1

   Relativně klasický etnický konflikt konce 20. století (po rozpadu SSSR, etnicky je ta oblast rozmanitá už dlouho, ale pomohli i Sověti a přesuny obyvatelstva a přemalování map, aby se snížila semknutost území). Jsou tam různé enklávy a exklávy (Karabach není jediná, ale nejzásadnější) a rozhořel se etnický konflikt, prakticky válka, ale zpočátku dost neregulovaná, plná masakrů, vyhnání, znásilnění, pokusů o „genocidy“ ve městech, dehumanizace nepřítele (že to vlastně ani nejsou lidi, przní a žerou malé děti a že kdyby mohli, tak tě hned zabijou, tak bys to měl udělat ty s nimi), režim z kriminálníků dělá hrdiny … tak trochu Bosna (jo, stejně jako v Bosně se propouštěli kriminálníci z vězení, kteří pak byli zodpovědní za ty největší masakry). Samozřejmě, historici obou stran nalezli právo na dané území pro svůj národ už někdy v prvohorách, jak tomu je ostatně vždycky (sarcasm intended).
   Změna je jen v tom, že když se konflikt rozhořel (vlastně ještě před rozpadem SSSR), Arménie byla o něco vyspělejší než Ázerbajdžán a nedá se říci, že by vyhrála, ale byla úspěšnější (nakonec, ty hnusy se stejně nejvíce týkaly prostě lidí, takže prohráli tak trochu všichni). Každopádně zatímco Arménie od revoluce stagnuje, Ázer se skrz ropu a zemní plyn vyšvihl ekonomicky i mezinárodně-politicky (každej chce mít za kámoše stát s ropou). Navíc tam panuje dost přísný režim, který se stává stále více autokratický (navíc dost jiná kultura, tyhle státy ještě stále fungují dost klanově – oproti monarchistické a pak „demokratizační“, občanské tradici v Evropě). Každopádně rétoricky teď přezident Ázeru vyhlašuje, že by Arménii totálně rozbombil a že jsou všichni Arméni krysy, horší než otroci a úhlavní nepřátelé a jede dost revanšistickou agendu (i proto, že se tím prostě dobře mobilizuje domácí podpora viz Putin ale zčásti i Trump nebo předtím jakýkoliv jiný US prezident a Írán, jasný obraz nepřítele ti vždycky nažene body…). Arménie má vlastně jediné „štěstí“, že tam má zásadní ruské základny, kvůli čemuž si nemůže Ázer dovolit je tam vybombit, takže spíše se vzájemně ostřelují na hranici a ten konflikt je zamrzlý (což Rusku mimochodem vyhovuje, vydržuje si prstence zamrzlých a potenciálních konfliktů okolo sebe jako bezpečnostní vlivové a nárazníkové pásmo). – Samozřejmě říkám to dost zkratkovitě a trochu ironicky, takže to ber s odstupem.

   PROBLÉM není, že se tam Miky nemůže dostat – i když ty státy spolu nemají žádné formální vazby, Miky nemá problém dostat ve zvláštním řízení vízum. Jak jsem už tady psal, PROBLÉM JE JEHO BEZPEČNOST. ARSENAL CHCE DOSTATEČNÉ ZÁRUKY, ŽE SE MIKYMU NIC NESTANE. Že se jej např. nějaký magor nepokusí zabít, a pokud se tak stane, režim zavede dostatečná bezpečnostní opatření na to, aby se to nepodařilo. Režim totiž dlouhodobě nenávist k Arménům podporuje. V některých případech omilostňuje arménské vrahy a oslavuje je jako národní hrdiny. Pravděpodobnost, že nějaký magor bude chtít zabít kapitána arménské reprezentace a nejlepšího arménského hráče všech dob totiž není prostě úplně zanedbatelná. Arsenal se pak rozhodně na základě „akceptovatelných“ záruk a po dohodě s Mikym. Ještě jednou, nejde vůbec o vízum.

   To rozhodnutí dělat to v Baku jsem už komentoval, je to hanebné, nesmyslné (pro všechny ostatní jen ne funkcionáře UEFA, kteří nevímcozato dostali. Přeneseně asi kapsy plné ropy.)

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.