Emery před Sportingem CP

Unai Emery se ve středu posadil před novináře a na tiskové konferenci diskutovali o nadcházejícím zápase Evropské Ligy, ve kterém uvítáme na Emirates Stadium portugalský Sporting CP.

jak se cítí před zápasem…
Dobré odpoledne. Chceme se nyní soustředit na dvě věci – jednou z nich je tato soutěž, která je pro nás velmi důležitá. Vítězství v této soutěži je jednou z cest, jak se dostat příští rok do Ligy Mistrů. Zadruhé se chceme soustředit na naši práci, pokračovat ve zlepšení a také v tom, aby hráči na sebe brali zodpovědnost a získali sebedůvěru. Především chci pokračovat na Emirates Stadium před našimi fanoušky ve stejné atmosféře jako v zápasech proti Blackpoolu, Leicesteru nebo Liverpoolu. Tyto dvě věci ve čtvrtek čeká velký test.

co se Emery naučil v Portugalsku o Sportingu…
Zaprvé, respekt k nim. Jde o tým s velmi dobrými hráči, velkou historií, také v této soutěži. Změnili trenéra, ale myslím, že ve čtvrtek to pro ně bude důležitý zápas a velký test v této soutěži, protože s námi soupeří o první místo ve skupině. My však chceme v zápase ukázat naši osobnost.

zda bude Monreal v sestavě…
V tuto chvíli jsou zranění Mavropanos, který už pracuje s týmem, ale ještě není připravený nastoupit. Laurent Koscielny taktéž, ale každým tréninkem se zlepšuje. A pak je tady Nacho, jsme s ním velmi opatrní, nechceme, aby se jeho zranění znovu obnovilo. V tuto chvíli zase začíná trénovat, ale ne s celým týmem, takže není v plánech.

o Koscielnym a kdy by se mohl vrátit…
Nejdůležitější je to, jak se cítí. Každým tréninkem s námi se cítí lépe a lépe. Je blízko návratu do soutěžních zápasu, ale musíme být trpěliví. Jsme s ním spokojení. Cítí se dobře a po několika měsících bez tréninku s týmem je podle mě nejdůležitější to, že je nyní každý den s námi a zlepšuje se. Musíme promyslet, jak bychom jej mohli zapojit po reprezentační pauze do soutěžních zápasů.

o tom, že je jeden zápas od postupu do vyřazovací fáze EL a zda to ovlivní výběr týmu…
Samozřejmě je pro nás cíl číslo jedna skončit první ve skupině. Čeká nás velmi důležitý zápas, protože jsou druzí v tabulce a pokud vyhrajeme, skupinu vyhrajeme. To je náš jasný cíl.

/arsenal.com/