Emery – Proč bude nyní Everton silnější

Unai Emery cítí, že dnešní zápas proti Evertonu bude pro Kanonýry velkým testem, a to i díky překvapivé domácí prohře Toffees s West Hamem.

Tým Marco Silvy na půdě Arsenalu nevyhrál již dlouhých 24 utkání, náš trenér však moc dobře ví, jakou hrozbu Everton představuje.

o vstupu Evertonu do nové sezóny…
Mají obrovskou historii, dobrého trenéra a samozřejmě i dobré hráče. Začali velmi dobře, měli v zápasech několik skvělých momentů, ale také jiné chvilky, jako třeba proti West Hamu minulý týden. Tento důležitý zápas nevyhráli, proto také mohou být nebezpečnější pro nás, musí totiž ukázat svým fanouškům, že jsou lepším týmem, než jak se předvedli naposledy. Prohráli proti West Hamu a budou chtít ukázat nám a i jejich fanouškům, že zde mohou vyhrát. Musíme myslet na náš výkon a tvrdou práci s respektem k Evertonu, víme, že mají dobré hráče a taktiku. Musíme se připravit na zápas.

o Marcu Silvovi…
Hrál jsem proti jeho týmu v Portugalsku, šlo o Estoril. Myslím, že to bylo před pěti lety. Během zápasu jsem je sledoval, jednalo se o velmi dobrý tým, organizovaný, s dobrým trenérem.

o tom, jak velký posun tým udělal od jeho příchodu do týmu…
Myslím, že to jde krůček za krůčkem. Vyhráli jsme dva venkovní zápasy, což je menší pokrok, ale velmi důležité je pokračovat v budovaní naší sebedůvěry. Myslím, že pomalu nalézáme rovnováhu. Musíme pokračovat v naší práci, abychom se v každém zápase zlepšovali jak individuálně, tak i kolektivně. Jsem velmi natěšený, že každému fanouškovi předvedeme naše myšlenky, zajímavé zápasy, jako teď v neděli na Emirates Stadium. Chci, abychom byli venku konkurenceschopní, tak jako v posledních dvou zápasech proti Newcastlu a Cardiffu. Potřebujeme se zlepšovat v každém zápase a být i nadále konkurenceschopní.

o tom, proč se nám nedaří držet čisté konto…
Chci vítězit. Vyhráváme, ale možná si to jeden den vyhodnotíme, když neproměníme naše šance a soupeř jich spoustu využije, můžeme zápas prohrát. Chci pokračovat ve zlepšování po všech stránkách a najít ten správný balanc. Nyní je velmi důležité, a je to naším cílem, zlepšit se v obranné fázi.

zda je problém nedostatek koncentrace…
Jsou zde různé důvody. Proti Newcastlu jsme jim neumožnili velké množství šancí, branka v závěrečných minutách je ale něco, na čem můžeme zapracovat. Můžeme zde hráče připravit tak, aby se to již nestalo. Myslím, že tento zápas je dobrý příklad toho, jak se v tom zlepšujeme. Ve čtvrtek to bylo jiné, protože jsme vstřelili čtyři branky, tým hrál již trochu uvolněně a dostal dvě branky. Jedna byla díky naší chybě, myslím, že máme řešení a první šance, jak to dokázat, je v neděli proti Evertonu.

o Berndu Lenovi…
Na začátku předsezónní přípravy máte 25 hráčů a chcete od nich nadšení a touhu, od mladých i nových hráčů. Jejich zkušenosti jsou pro hraní v Premier League také velmi důležité, stejně jako další věci, protože konkurence je silnější. Máme možnosti dát hráčům příležitost a sledovat jejich jednotlivé výkony v každém zápase nebo na tréninku v Colney. S Lenem jsem velmi spokojený. Odchytal svůj první zápas v základu a musíme mu dávat další šance a dodat mu důvěru, aby mohl předvést své nejlepší výkony.

zda si může Leno udržet svou pozici…
Hráčům říkám své rozhodnutí vždy před každým zápasem několik hodin dopředu. Nyní je pro nás ale priorita dobrý výkon, mluvili jsme s každým hráčem a vysvětlili jsme mu i jeho pozici a situaci s gólmany, musí pokračovat ve své práci tak, aby nám mohl v každém zápase předvést požadovaný výkon.

/arsenal.com/